YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten 'vatan sana canım feda'
Taksim'deki Gezi Parkı'nın yıkılmaması için başlatılan eylemlere destek amacıyla Mersin'de dün başlayan protesto gösterileri bugünde devam etti.
Polisten 'vatan sana canım feda'
03 Haziran 2013 / 08:02 Güncelleme: 03 Haziran 2013 / 11:15

Gösterilerde eylemciler bugünde Adnan Menderes ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nı savaş alanına çevirirken, polise taş ve bira şişeleri ile saldırdı.  
 
Sosyal paylaşım sitesi üzerinden örgütlenen gruplar, bugün akşam saatlerinde Adnan Menderes Bulvarı Barış Meydanı'nda toplandı. Birçoğunun elinde Türk bayrağı bulunan göstericiler, Barış Meydanı'nda slogan atıp, marşlar söyledikten sonra gösterilerini Adnan Menderes Bulvarı'na taşıdı. Yolu trafiğe kapatarak uzun süre araç trafiğini engelleyen kalabalık, attıkları sloganlarla hükümeti protesto etti. Kalabalık daha sonra yürüyüşe geçerek Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerine çıktı. Burada da yolu çöp konteynerleri ile kapatan grup, araçların geçişine izin vermedi. Emniyet güçleri ise kalabalığı uzaktan takip ederek müdahalede bulunmadı.
 
Gecenin ilerleyen saatlerinde eylemciler, merkez Yenişehir ilçesindeki sokaklarında eylemlerini sürdürdü. Taş ve bira şişeleri atan eylemcilere polis müdahale etmedi. Yaklaşık 200 kişilik grup ise İnönü Bulvarı üzerindeki AK Parti Yenişehir ilçe Başkanlığı binasına saldırmak istedi. Bunun üzerine güvenlik önlemi alan polisler gruba basınçlı su ile müdahale etti. Buradan dağılan kalabalıktan bazıları Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Toplum Destekli Polis Şubesi önüne gelerek yolu trafiği kapattı. Burada da eylemcilere müdahale etmeyen polislere, yüzleri maskeli bazı kişiler tarafından yine taş, bira şişesi ve ses bombası atıldı. Gruba bunun üzerine müdahale eden polis, tazyikli su ile grubu dağıttı. Olaylarda bir grup çevik kuvvet polisinin 'vatan sana canım feda' diye bağırması ise dikkatlerden kaçmadı.
 
Ayrıca eylemcilerin bir kısmı olayların ardından GMK Bulvarı’nda üzerindeki taşları, levhaları ve çöpleri topladı.İHA

vatan sana canım feda
 // sait fevzi altan
bende 18 yıllık polis memuruyum, polisliğe çevik kuvvette başlamıştım, mesleğimin o ilk yıllarında da nevruz veya buna benzer büyük olaylarda, "her şey vatan için, vatan sana canım feda" gazını bize verirlerdi, bizde o gazdan 70 saat 80 saat gece gündüz demeden arada otobüslerde birer ikişer saat nöbetleşe istirahatlerle çalıştırılırdık, üstünden 15 sene geçti yine aynı gaz, bir kuruş mesai ücreti yok, devlette kul hakkı yerde karşılığını vermezse devlette hükümette hiçbir zaman ihya olamaz...
14 Haziran 2013 Cuma 13:36
10:05
 // salaklar
Salaklar neden araniza pkk sempatizanlarini aliyorsunuz....
03 Haziran 2013 10:05
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler