YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten Siirtli çocuklara jest
Siirt Emniyet Müdürlüğü kenar mahallelerde yaşayan çocuklara kavurma ve ayran dağıttı.
Polisten Siirtli çocuklara jest
02 Ocak 2010 / 12:39 Güncelleme: 02 Ocak 2010 / 12:46

Siirt Emniyet Müdürlüğü kenar mahallelerde yaşayan çocuklara kavurma ve ayran dağıttı. Emniyet Müdürü Celali Topuz, ekmek arası kavurma ve ayranı kendi eliyle çocuklara verdi. Müdür Topuz, Siirt’te çocukların toplumsal olaylarına karışma oranı azaldığını ve bunun da aile ve emniyet birimlerin ortak çalışması sonucu olduğunu kaydetti.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Büro Amirliği’nin organizasyonuyla Siirt’tin kenar mahallelerinden biri olan Ulus Mahallesi Ahmet Kığan Caddesi’nde daha önce polislere taş atan çocuklar kavurma ve ayran dağıtımı gerçekleştirildi.

Kavurma ve ayran dağıtılan alanda toplanan çocuklar tezahüratlarla polise teşekkür etti. Çocuklar Kürtçe ve Türkçe ‘’Yaşasın polis, Yaşasın Vali, Ne Mutlu Türküm Diyene” şeklinde sloganlar attı.

Çocukların polise yaptıkları tezahüratlar ve attıkları sloganlar eşliğinde yapılan dağıtımı Emniyet Müdürü Celali Topuz başlattı. Bir süre çocuklara kendi eliyle dağıtım yapan Emniyet Müdürü Topuz daha önceki tarihlerde de yaptıkları dağıtımın bir tanesini daha gerçekleştirdiklerini belirterek, “Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Büro Amirliği tarafından organize edilen ve bu iki şubede görevli polislerin kendi aralarında topladıkları paralarla alınan kurbanlarla hazırlanan bu kavurma ve ayranları bu gün 300 çocuğumuza dağıtarak, onlarla sohbet imkanı bulduk. Bu tür organizasyonlarımız önümüzdeki dönemlerde de devam edecektir.” Dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Topuz “ Çevre illere oranla Siirt’te artık eskisi gibi toplumsal olaylarda çocuklar kullanılmıyor, bunun sebebi de Emniyet güçlerinin desteği ve ailelerin çabası. Çocukların toplumsal olaylarına karışmasına müsaade etmeyen ailelere teşekkür ediyoruz. Biz de çocuklarını kötü işlere müsaade etmeyen ailelere için ödül olarak böyle organizasyonlar düzenliyoruz” dedi.

Kavurma alan çocuklarda polise bundan sonra taş atmayacaklarını ve polisi sevip sayacaklarını belirttiler.
Çocuklardan Yener Erşan, “Polis amcalar bu gün bize kavurma ayran dağıttılar. Onlar bizi seviyor. Bizde onları seveceğiz. Artık onlara taş atmacağız. Onların kıymetini bilemiyorduk bundan sonra onların kıymetini daha iyi bileceğiz. Polis amcaların yılbaşını kutluyoruz.“ şeklinde konuştu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler