YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polislerde bayram çıkmazı!
Polislerde bayram çıkmazı!
12 Temmuz 2015 08:19
Emniyet Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz ayın başında memur, amir ve müdür rütbelerinde 24 bin 972 polisin atama ve tayinlerini yapmıştı.

Emniyet, polisin bayramda görev başında olması için tayinleri uzattı. Çocuklarının TEOG ve üniversite tercihlerini tayinine göre yapmak isteyen memurlar zorda... Emniyet Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz ayın başında memur, amir ve müdür rütbelerinde 24 bin 972 polisin atama ve tayinlerini yapmıştı. Bunların 11 bin 871'i doğudan batıya, 10 bin 932'i de batıdan doğuya gönderildi. Fakat 43 ili kapsayan birinci sınıf hizmet bölgesinin kendi içindeki tayinleri ise yapılmadı.

Batı bölgelerinden batı bölgelerine tayinler Ramazan Bayramı'na takıldı. Tayini yapılan bir polisin yeni görev yerine gitmesi için 15 günlük izin hakkı bulunuyor. İddialara göre Emniyet, polislerin bayramda görev başında olmaları için tayinleri uzattı. Bu durum, çocuklarının TEOG ve üniversite tercihlerini tayin yerine göre yapmak isteyen binlerce polisi mağdur etti. Polis memurları, “Emniyet Genel Müdürlüğü'nü arıyoruz, fakat bilgi verilmiyor.

Çocuklarımızın tercih süresi bitiyor. Nereyi isteyelim, bilemedik. Çıkmazdayız” diye dert yanıyor. TEOG ve üniversite tercih süresi, 16 Temmuz'da, yani bayramın birinci günü sona eriyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler