YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisle öğreciler çatıştı
Eskişehir’de bir grup öğrenci Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki patlamaları protesto etmek için Ak Parti İl binasına yürümek istedi. Öğrenci grubuyla polisler arasında arbede çıktı.
Polisle öğreciler çatıştı
17 Mayıs 2013 / 23:25 Güncelleme: 17 Mayıs 2013 / 23:37

Çıkan arbedede polis öğrencilere tazyikli su ve biber gazıyla müdahale ederken, olaylarda üzerine yabancı bir cisim isabet eden polis memuruyla, biber gazından etkilenen bir vatandaş hastanede tedavi altına alındı.  
 
Edinilen bilgiye göre, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamalarla ilgili olarak eylem yapmak isteyen öğrenciler Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde topladı. Patlamalardan AK Parti hükümetini sorumlu tutan öğrenciler AK Parti İl binasına yürüyerek eylemlerine son vermek istedi. Polisin izin vermediği yürüyüş sonrası öğrenciler İstiklal Mahallesi Hamamyolu Caddesi’nde polis barikatını aşmaya çalıştı. Yaklaşık 200 kişilik gruba polis, TOMA aracıyla tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.
 
1 polis atılan cisimlerden, 1 vatandaş ise gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı
 

Bu sırada atılan cisimlerden etkilenen 1 çevik kuvvet polisi yaralanırken, olay bölgesinden geçen Nermin Özden isimli vatandaş da biber gazından etkilendi. 112 Acil Servis ekipleri tarafından müdahale edilen kadın, Eskişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
Polisin gazından ortaokul öğrencileri de nasibini aldı
 
Öte yandan olaylar esnasında dershaneden dönmekte olan bazı ortaokul öğrencileri de polisin sıktığı gazdan etkilendi. Uzun süre olayların şokunu atlatamayan öğrenciler, olay yerinden koşarak ayrıldı. Ayrıca, olayda çok sayıda vatandaş ve basın mensubu da tazyikli su ve biber gazından nasibini aldı.
 
Müdahalenin ardından olay yerinden ayrılan öğrenci grubu, eyleme başlamak için toplandıkları Adalar Mevkii’ne geri döndü. Burada bir süre slogan atan öğrenciler daha sonra polis gözetiminde dağıldı.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler