YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisle BDP'liler arasında arbede
Polisle BDP'liler arasında arbede
29 Aralık 2012 17:05
Kocaeli'de Uludere'yi protesto etmek için toplanan Barış ve Demokrasi Partisi üyeleri izinsiz yürüyüş yapmak isteyince kovalamaca yaşandı.

BDP, Emek ve Demokrasi Platformu ve çeşitli sivil toplum kuruluşları üyeleri Ulududere ve Maraş olaylarını protesto etmek için yürüyüş yapmak istedi. Polis, yürüyüş yolunun başında durdurduğu yaklaşık 200 kişilik gruba, yürüyüş izni vermedi. Bunun üzerine polis ile müzakere etmeye başlayan grup, istedikleri cevabı alamayınca, durumu protesto etmek için basın açıklaması yapmadan dağılmak istedi.

Bunun üzerine dağılmak için polisten barikatı açmasını isteyen BDP'liler, polis barikatı açınca birden şehir merkezine doğru sloganlar atarak koşmaya başladı. Bunun üzerine grubundan arkasından koşmaya başlayan çevik kuvvet ekipleri ve eylemciler arasında kovalamaca yaşandı. Polis ekipleri, eylemcileri Fethiye Caddesi alt başta durdurmayı başarırken, yaşanan kargaşa nedeniyle şehir merkezi savaş alanına döndü.

Eylemcilere BDP'lilerin il binasına gitmesi yönünde açıklamalarda bulunan BDP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Alçınkaya'ya, polis ekipleri sözünde durmadıklarını belirtti. Çevik kuvvet nezaretinde parti binasına kadar getirilen grup binaya çıkarken, çevredeki vatandaşlar olup bitenleri meraklı bakışlarla izledi.

İHA

 

Etiketler: , , , ,
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler