YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisin şüpheli valizdeki 'Kur'an-ı Kerim' duyarlılığı
Polisin şüpheli valizdeki 'Kur'an-ı Kerim' duyarlılığı
30 Ocak 2015 16:03
Antalya’da ihbar edilen şüpheli valizde inceleme yapan bomba imha uzmanı polis, valizden çıkan eşyalar arasındaki Kur'an-ı Kerim’i itinayla korudu.

Polis valizdeki eşyaları geri yerde bırakırken, Kur'an-ı Kerim’i araca aldı.

Olay, saat 13.00’da Kepez ilçesi Düdenbaşı Mahallesi Gazi Bulvarı yan yolda meydana geldi. İl ve ilçeler arası yolcu indirme bindirme durağında sahipsiz valizi gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Durağa gelen yunus ve merkez ekipleri yolu araç trafiğine kapatarak çevre güvenliği aldı. Ekiplerin haber vermesi üzerine olay yerine bomba imha ekipleri geldi.

Özel kıyafetini giyen görevli, valizin bulunduğu durakta ilk önce araştırma yaptı. Daha sonra görevlinin itina ile açtığı valizden Kur'an’ı Kerim ve kıyafetler çıktı. Valizin tüm gözlerini arayan polis şüpheli bir durumla karşılaşmadı. Kıyafetler yere dökülürken, polis incelemesi boyunca Kur'an’ı Kerim’i elinden yere bırakmadı. Çalışmasını tamamlayan polis, valizde yaptığı araştırmada çıkardığı tüm malzemeleri yerdeki valize koyarken Kur'an’ı Kerim’i orada bırakmadı.

Eline alarak getirdiği Kur'an-ı Kerim'i aracının ön camına koydu. Bir diğer görevli ise valizi polis merkezi ekiplerine teslim etti. Valizin şehirler arası yolcu taşıyan bir yolcudan kaldığı ve sahibine ulaşılmaya çalışıldığı belirtildi. Polis daha sonra yolu araç ve yaya trafiğine açtı.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler