YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisi tekme tokat dövdüler
Heybeliada Vapur iskelesinde bir grup, jeton atmadıkları gerekçesiyle kendilerini uyaran sivil polis ve güvenlik görevlisini tekme tokat dövdü. Saniye saniye kaydedilen kavgada gözaltına alınan şahıslar daha sonra serbest bırakıldı.
Polisi tekme tokat dövdüler
21 Temmuz 2010 / 15:07 Güncelleme: 21 Temmuz 2010 / 15:25

Heybeliada Vapur İskelesi'nde, kalabalık bir yolcu grubu jeton atmadıkları gerekçesiyle kendilerini uyaran güvenlik görevlisiyle, bir sivil polisi tekme tokat dövdü. Yaşanan dehşet anları güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilirken, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan şüphelilerin, "işkence gördük" diyerek İnsan Hakları Derneği'ne (İHD) başvurdukları ortaya çıktı.

Heybeliada Vapur İskelesi'nde yaşanan olay 4 Temmuz 2010 günü meydana geldi. İddiaya göre, Heybeliada'dan vapura binmek için iskeleye gelen bir grup, turnikelerden geçerken jeton atmadıkları gerekçesiyle bir güvenlik görevlisi tarafından uyarıldı. Bunun üzerine öfkelenen şahıslar, güvenlik görevlisiyle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine güvenlik görevlisini aralarına alan zanlılar, tekme tokat dövmeye başladı. İskelede vapur bekleyen yolcuların şaşkın bakışları altında yaşanan olayın ardından bir 1î sivil 3 polis memuru olaya müdahale etmek için iskeleye geldi. Sivil polis memuru, kimliğini gösterdikten sonra şahıslarla konuşmak istedi. Ancak öfkeli şahıslar aralarına aldıkları sivil polis memurunu da tekme tokat dövdü. Yaşanan bu anlar iskelenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Olayın ardından güvenlik görevlisi ve polisi dövdükleri belirlenen şahıslar bazıları gözaltına alındı. İfadeleri alınan şüpheliler, mahkemeye bile sevk edilmeden serbest bırakıldı. Serbest kaldıktan sonra İnsan Hakları Derneği'ne (İHD) başvurdukları öğrenilen şüphelilerin "işkence gördük" diyerek polisleri şikayet ettikleri ortaya çıktı.
İHA

VAPUR İSKELESİNDE OLANLAR
 // MUSTAFA İNAN
Böyle davranışlarda bulunan insanlara,herhangi bir yaptırım uygulanmadıkça,bunların davranışlarına pabuç bırakıldıkça,bu gibi olayları izlemeye üzülerek söylüyorum malesef izlemeye devam edicez.Nasıl olur ki bir milletin polisine,güvenlik gücüne böyle çirkin bir muamele yapılır ve bunu yapanlar sanki normal bi harekette bulunmuş gibi,hiçbirşey olmamış gibi serbest bırakılıyorlar yazık.....
21 Temmuz 2010 16:10
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler