YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polise taş değil, çiçek attılar
Polise taş değil, çiçek attılar
04 Şubat 2010 17:10
Sık sık taşlanan karakola, bu kez çiçek attılar.

Antalya'nın Kepez ilçesi Güneş mahallesinde, meydana gelen toplumsal olaylarda sık sık taşlanmasıyla gündeme gelen karakola, mahallede yaşayan çocuklar tarafından bu kez çiçek atıldı.

Kepez'in Güneş mahallesinde hizmet veren Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü düzenlenen törenle, Kepez Polis Merkezi'ne dönüştürüldü. Polis merkezi önündeki törene, Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Antalya İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak ile polis merkezinde görev yapan polisler ve davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Vali Alaaddin Yüksel, insanoğlunun varoluşundan beri güvenlik ve adalet kavramlarının önem arz ettiğini belirterek, güçlü bir demokrasi için güvenlik hizmetlerinin önemine işaret etti. Vali Yüksel, polis teşkilatının 164 yıldır güvenlik ve düzen için çalıştığını hatırlatarak, Antalya'da da daha iyi hizmet verilmesi amacıyla çalışmaların sürdüğünü anlattı.

Yüksel, acil çağrı sistemini geliştirme çalışmaların sürdüğünü belirterek, aramayla yer tespit edilmesini sağlayan bir sistem üzerinde çalışıldığını söyledi.

İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz da, vatandaşların, yaşadıkları sorunlarda ilk olarak karakollara başvurduklarını hatırlatarak, Antalya'da da iyileştirme çalışmaları çerçevesinde polis merkezlerinin yenilendiğini aktardı. Yılmaz, Kepez bölgesine açılan polis noktasının 31 mahalleye hizmet vereceğini kaydederek, hayırlı olmasını diledi.


-KARAKOLA ÇİÇEK ATTILAR-


Vali Alaaddin Yüksel ve beraberindekilerin karakolu gezmesinin ardından mahallede yaşayan bir grup çocuk, ellerinde çiçeklerle karakola girdiler. ''En büyük amca, polis amca'' tezahüratlarıyla Emniyet Müdürü Ali Yılmaz'ın bulunduğu odaya gelen çocuklar, ellerindeki çiçekleri Yılmaz'ın oturduğu masaya bıraktılar.

Çocuklara sorduğu 'Polis amcalarınızla aranız nasıl'' sorusuna çocukların ''İyi'' yanıtını vermeleri üzerine Ali Yılmaz, ''Görüyorsunuz değil mi? Çocuklar polise taş değil, çiçek atıyorlar. Doğrusu da bu, çiçek atmaları. Çünkü polis amcaları onlar için çalışıyor'' dedi.

Yılmaz, ''polis amcalarının'' çocukları kötülüklerden, hırsızlardan koruduğunu, okula gönderdiğini ve kurs aldırdığını söyleyerek, çocuklara kırtasiye malzemesine ihtiyaçları olup, olmadığını sordu. Çocukların ''Yok'' cevabı üzerine Yılmaz, ''Olunca da polis amcalara söylüyorsunuz. Sokağa çıkıp yaramazlık yapmak da yok. Çünkü müdür amcaya söz verdiniz değil mi?'' diye konuştu.

Çocuklara, ''Söyleyin bakalım ne varmış burada'' diye soran Ali Yılmaz'a çocuklar, ''Kardeşlik var'' diye cevap verdi. Yılmaz, ''Evet, kardeşlik var, beraberlik var. Çünkü bu ülke bizim. Hepimiz kardeşiz'' dedi.

Mart ayında çocuklara yönelik Çanakkale gezisi düzenleyeceklerini, daha sonra da Ankara, Konya, Bursa'ya da geziler yapılacağını bildiren Yılmaz, ''Tek bir şart var. O da, kötü çocuk olmamak. Okumak var, memlekete faydalı olmak var'' ifadelerini kullandı.

Yılmaz, çocuklardan masaya koydukları çiçekleri de alarak evlerine, annelerine götürmelerini istedi. Bunun üzerine masadaki çiçekleri alarak polis merkezinden çıkan çocuklar, polislerin kendilerine ikram ettikleri meyve sularını içtiler.

Bazı çocuklar da ellerindeki çiçeklerden bir kaç tane kopararak karakola attılar.

Karakola çiçek atan ve büyünce polis olmak istediğini söyleyen çocuklardan 10 yaşındaki Hakan Dayan, polisleri sevdiğini söyleyerek, taş atan büyüklerinin de polislere çiçek atmalarını istedi. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler