YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polise satırlı saldırı
Polise satırlı saldırı
15 Nisan 2012 14:05
Karşıyaka ilçesinde bir kişi, devriye görevi yapan polis aracını durdurarak 2 polisi satırla yaraladı. Saldırgan, yaralanan polis memurları tarafından ateş edilerek etkisiz hale getirildi.

Alınan bilgiye göre, polis memurları Enver Sevgili ile Ali Rıza Metin'in bulunduğu devriye görevi yapan 35 A 48339 plakalı otomobil, Yeni Girne Bulvarı'na seyir halindeyken T.B (41) tarafından durduruldu. Hızlıca polis aracına binen T.B üzerinde gizlediği satırı polis memuru Metin'in boğazına dayayıp ''bakanlığa gitmek istediğini'' söyledi.

Polislerin müdahale etmek istediği T.B, Ali Rıza Metin'i çenesinden, Enver Sevgili'yi ise alnından satırla yaraladı. Saldırgan ise yaralı polislerin ateş etmesi sonucu ayağından vurularak yaralandı. T.B'yi etkisiz hale getiren polisler, telsizle yardım çağrısında bulundu. Bölgeye çok sayıda ekip yönlendirildi. Yaralı polisler ve saldırgan, yardıma gelen diğer polis ekiplerince özel bir hastaneye kaldırıldı.

Polis memurları Sevgili ve Metin, ayakta yapılan tedavinin ardından taburcu edildi. T.B'nin ise yapılan ilk müdahalesinin ardından Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne sevk edildiği,  sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Bu arada, T.B'nin, daha önce ''uyuşturucu bulundurmak'' suçundan poliste kaydı olduğu öğrenildi. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler