YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polise Göbek operasyonu
Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nde, "göbek eritme" operasyonu başladı.
Polise Göbek operasyonu
03 Nisan 2010 / 22:46 Güncelleme: 03 Nisan 2010 / 22:46

İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın'ın kısa bir süre önce atandığı göreve başladığında verdiği ilk mesajlardan biri göbekli personel görmek istemediği olmuştu. Müdür Aydın, yayınladığı bir emir ile tüm müdür yardımcıları, şube müdürleri ve birim amirlerini forma girmeleri için spora teşvik ediyor. Sabah erkenden stadyumda toplanan emniyet mensupları yürüyüş yapıp göbek eriten hareketler yapıyor.  
 
FAZLA KİLOLAR ATILIYOR 

Balıkesir Emniyet Teşkilatı'nda İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın'ın talimatıyla, "yaşam boyu spor" hareketi başlatıldı. Başlangıç olarak hafta sonları sabah erken saatlerde Balıkesir Atatürk Stadı'na gelen emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ve birim amirlerinin tamamı başmüdür geldikten sonra hep birlikte spor yapıyorlar. Önce, çevresi 400 metre olan yürüyüş parkurunda 8-10 tur yürüyen emniyet mensupları daha sonra ısınma hareketleri ve özellikle göbek eritmeye yarayan kültürfizik hareketleri yapıyorlar. Böylece fazla kilolarından kurtulma imkanı bulan emniyet müdürleri aynı zamanda kendilerini formda tutarak daha sağlıklı bir yaşam sürüyorlar. Stadyumda çok sayıda sivil vatandaş da daha sağlıklı bir yaşam için yürüyüş, koşu ve spor hareketleri yapmayı günlük yaşamlarının bir parçası haline getirmişler.  
 
KATILIMLAR GÖNÜLLÜ 

Balıkesir Emniyet Müdürü Ömer Aydın, hiçbir personeli zorlamadıklarını, ancak teşvik ettiğini söyledi. Yaklaşık 2 ay önce başladıkları sporun faydalı sonuçlarını kısa sürede gördüklerini söyleyen müdür Aydın, yardımcılarının, şube müdürleri ve birim amirlerinin performansında olumlu değişiklik gözlediğini anlattı. Balıkesir Emniyet Müdürü Ömer Aydın, "Haftada bir gün yürüyüş, bir gün de salonda ve çim sahada futbol şeklinde spor yapıyoruz. İki ayı aşkın süredir devam ediyoruz. Arkadaşlarımız da bu tempoya ayak uydurdular, alıştılar. Her geçen gün tempomuzu da artırıyoruz. Spor polisin hayatının bir parçası, olmazsa olmazlarından. Arkadaşlarımıza bu konuda biraz daha fırsat sağlamış oluyoruz. Başta tempoya ayak uyduramayanlar zaman içinde ayak uydurabilir hale geldiler. Her geçen gün zaten tempoyu ve sporun süresini de artırıyoruz. Akşam arkadaşlarımızla gece ilerleyen saatlere kadar dışarıda hep beraber ekiplerle birlikteydik. Ama sabah erkenden spor yapmak üzere toplanabildiler. Bu sağlıklı gelişmenin bir göstergesi. İşimiz biliyorsunuz stres dolu bir iş, sporla stresi de kesinlikle atmış oluyoruz. Müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve birim amirlerimizin tümü burada. Diğer personelimizle ilgili de ayrıca sportif müsabakalar, turnuvalar düzenliyoruz. Tüm personelimizin spor yapması için fırsat oluşturuyoruz. Yaşam boyu spor diyoruz" dedi.  
 

İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın grubun lideri olarak sportif yapısı ve zindeliği ile teşkilatına öncülük ediyor. Yürüyüş ve koşunun ardından geçilen hareketler sırasında bazı müdürler güçlük yaşarken, başta emniyet müdürü olmak üzere tüm teşkilat mensupları en başta epey zorluk çektikleri sabah sporuna alışmanın keyfiyle günlük yaşamlarına düzenli sporu dahil etmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Şimdilik sadece hafta sonları yapılan Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'ndeki, "göbek" operasyonuyla ilgili yaşam boyu spor faaliyetinin önümüzdeki günlerde daha erken saatlerde haftaya yayılması bekleniyor. Öte yandan, 10 Nisan'da Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü törenleriyle ilgili hazırlıklarını da tamamlayan Balıkesir Emniyet Müdürlüğü birçok güzel faaliyetlere imza atmaya hazırlanıyor. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler