YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Polise benzemem keserim seni"
Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde polise taş ve şişelerle saldıran eylemcilere vatandaşlar sert tepki gösterdi.
"Polise benzemem keserim seni"
01 Ağustos 2013 / 02:15 Güncelleme: 01 Ağustos 2013 / 02:16

 Bir vatandaş eylemcilere, “Ben polise benzemem gelirsem oraya keserim sizi” derken eylemciler de Palalı saldırgan Sabri Çelebi’yi ima ederek, “Cesaretin varsa sen de Fas’a git” şeklinde vatandaşa tepki gösterdi.  
 
Taksim Meydanı’nda toplanan bir grup, Okmeydanı’nda Gezi Parkı olaylarıyla ilgili polisle eylemciler arasında çıkan çatışmada yaralanan Berkin Elvan için destek eylemi yapmak istemiş ancak polis uyarılarına rağmen dağılmayan gruba müdahale etmişti.  Taksim Meydanı’nda müdahale ettiği grupların ara sokaklara kaçmasıyla polis geri çekildi. Polisin geri çekilmesini fırsat bilen bazı grup üyeleri İstiklal Caddesi üzerinde kurdukları barikatı ateşe verdi. Polis ekipleri gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Ara sokaklara kaçışan grubun da polise taş ve şişelerle saldırması üzerine yoldan geçen bazı vatandaşlar eylemcilere tepki gösterdi. Bir vatandaş eylemcilere seslenerek, “Ben polise benzemem gelirsem oraya keserim sizi” derken eylemciler de Palalı saldırgan Sabri Çelebi’yi ima ederek, “Cesaretin varsa sen de Fas’a git” şeklinde vatandaşa tepki gösterdi.
 
Öte yandan olaylar sırasında bazı eylemciler gözaltına alınırken, eylemciler ile polis arasındaki gerginlik gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler