YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis uyanıkların oyununu bozdu
Polis uyanıkların oyununu bozdu
07 Aralık 2010 00:41
İstanbul Eyüp'te bir türbenin içine konulan kutu polisi alarma geçirdi. Kutu, olay yerine gelen bomba imha uzmanı tarafından etkisiz hale getirildi.

Eyüp'te bir türbenin içine para toplamak amacıyla konulduğu ileri sürülen kutu polisi bomba alarmına geçirdi. Olay yerine gelen bomba imha uzmanı kutuyu etkisiz hale getirdi. Boş olduğu anlaşılan kutunun bazı uyanıklar tarafından içine para atılsın diye türbeye konulmuş olabileceği belirtildi.

Olay saat 20.00 sıralarında Eyüp'te Feshane'nin karşısında bulunan Serhat Molla Lütfi Aralık Türbesi'nde meydana geldi. İddiaya göre türbenin içinde bulunan siyah renkli kutu patlayıcı madde olma ihtimaline karşılık çevredeki vatandaşlar tarafından 155 Polis İmdat Hattı'na bildirildi. İhbarı alan polis ekipleri olay yerine geldikten sonra şüpheli kutunun bulunduğu türbenin çevresini güvenlik çemberine aldı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polisler türbeye kimseyi yaklaştırmadı. Daha sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanı şüpheli kutuyu uzaktan inceledikten sonra özel kıyafetini giyerek kutuya fünyeyi yerleştirdi. 

Fünyeyi ateşlemeden önce çevredeki önlemler artırıldı. Feshane'nin önünden geçen trafik, polis ekiplerince kesildi. Vatandaşların türbenin yanından geçmesine izin verilmedi. Bomba imha uzmanı uzaktan kumanda yardımı ile kutuyu patlattı. Kontrollü patlamanın ardından olay yerinde inceleme yapan bomba imha uzmanı kutunun boş olduğunu tespit etti. Patlama sesini duyan apartman sakinleri cama koştu. Bazı vatandaşların çocukları ile camdan olay yerini izlediği gözlendi.

GÖRGÜ TANIKLARI: KUTU İÇİNE PARA KONULSUN DİYE TÜRBEYE KONULMUŞ OLABİLİR

Polisi bomba alarmına geçiren şüpheli kutunun türbeye yoldan geçenlerin içine para atsın diye bazı uyanıklar tarafından konulmuş olma ihtimali üzerinde duruluyor. Polisin hareketliliği ile olayın fark eden bazı vatandaşlar kutunun içine para konulsun diye türbeye bırakılmış olabileceğini söyledi. Bazı vatandaşlar da kutunun tesadüfen türbede bulunduğunu ifade etti. 

Türkiye'de batıl inancın yaygın olduğu yerlerde türbelere bozuk para atılıyor. Bazı uyanık hırsızlar da türbelerde biriken bu paraları çalıyor. Daha önce de bu şekilde haberler medyada yer almıştı.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler