YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis lojmanında can pazarı
Polis lojmanında can pazarı
04 Mart 2010 08:20
Yangında dumandan zehirlenen ve fenalık geçirenlere sağlık görevlileri ambulansta müdahale etti

Konya'da polis lojmanlarında bulunan 5 katlı bir apartmanın giriş katında elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında can pazarı yaşandı. Evde bulunan televizyonun patladığı yangında binanın üst katlarında mahsur kalan iki aile itfaiyenin uzattığı merdivenle kurtarıldı. Can kaybının yaşanmadığı yangında dumandan zehirlenen ve fenalık geçirenlere sağlık görevlileri ambulansta müdahale etti.

Yangın, saat 00.30'da merkez Selçuklu ilçesi Binkonut Polis Lojmanları 7. Blok'ta bulunan 5 katlı binanın zemin katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, binanın giriş katında bulunan evin oturma odasında yangın çıktı. Yangını fark edip su dökerek müdahale etmek isteyen ailenin bu çabası yetersiz kalınca itfaiyeye haber verildi. Kısa sürede büyüyen yangında oturma odasında bulunan televizyonun alevler içinde kalarak patlaması sonucu panik yaşandı. Evde bulunan aile kendilerini dışarıya atmayı başardı ancak üst katta oturan komşuları o kadar şanslı değildi. Kısa sürede binayı kaplayan dumanlar nedeniyle binanın 3 katında bulunan evlerinde oturan polis memuru eşi ve henüz bir yaşını doldurmamış bebeğiyle birlikte mahsur kaldı. Eşi ve kucağındaki bebeğiyle birlikte pence önünde bekleyen polis memuru, bir süre çaresizce kendilerine yardım edilmesini bekledi. Sağlık görevlileri, polis memuruna yardım gelene kadar küçük bebeğine oksijen tüpünü takabilmesi için ip attılar. Sağlık görevlilerinin oksijen tüpünü ipe bağladığı sırada merdivenli itfaiye aracı geldi. Apartmanın üçüncü katına uzatılan merdiven yardımıyla kurtarma sepetine eşi ve bebeğiyle birlikte binen polis memuru daha sonra bebeğini komiser yardımcısına verdi. Komiser yardımcısı önce kucağına aldığı bebeği daha sonra anne ve babası aşağıya indirildi. Ardından apartmanın 4. katında iki çocuğuyla birlikte mahsur kalan polis eşi de itfaiye merdiveniyle kurtarılarak aşağıya indirildi.

Can kaybının yaşanmadığı yangında, dumandan zehirlenen ve fenalık geçiren aileler olay yerinde bulunan sağlık görevlileri tarafından müdahaleleri yapıldı. İtfaiye tarafından yaklaşık 30 dakikada söndürülen yangının, elektrik kontağından çıkmış olabileceği tahmin ediliyor. Soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından incelemede bulunan polis ve itfaiye görevlileri yangının asıl çıkış nedenini araştırıyor. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler