YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis kıyafeti giyip kaçırdılar
Polis kıyafeti giyip kaçırdılar
20 Ocak 2010 17:01
Polis kıyafetiyle adam kaçırıp ailesinden 100 bin TL fidye istediler.

Balıkesir'den polis kıyafeti giyip kelepçeleyerek kaçırdıkları kişinin ailesinden 100 bin TL fidye istedikleri iddia edilen 5 kişi, Kocaeli'de yakalandı.

İddiaya göre, polis kıyafeti giymiş Y.Y, H.E, M.C, A.A. ve N.B, hayvan alım satımı yapan Turgut K'yi (42), 16 Ocakta Balıkesir'deki evinin önünden kelepçeleyerek kaçırdıktan sonra ağabeyinden 100 bin TL fidye istedi. Bunun üzerine Turgut K'nin eşi, durumu polise bildirdi.

Zanlılar, daha sonra Turgut K'ye eşini arattırarak, parasının bittiğini, Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki PTT Şubesine bir miktar para yatırması gerektiğini söylettirdiler.

Turgut K'nin eşi, bu gelişmeyi de polise bildirdi. Balıkesir polisi, temasa geçtiği Kocaeli Emniyet Müdürlüğü yetkililerine telefon görüşmesiyle ilgili bilgi verdi. Paranın çekileceği Körfez PTT Şubesi yakınında tedbir alan Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Turgut K'yi de yanlarına alarak parayı çekmek için PTT şubesine giden 2 zanlıyı şubenin yakınında yakaladı.

Gözaltına alınan şüpheliler ile Turgut K'nin verdiği bilgiler doğrultusunda, diğer zanlılar da Hereke Mahallesi'nde Arap Mağarası diye bilinen yerde yakalandı.

Zanlılarla birlikte kaçırılan kişi de Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Turgut K, kendilerine polis süsü veren zanlıların, kendisini kelepçeleyip bir araca bindirerek kaçırdığını iddia etti.

Zanlılar, Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Körfez Adliyesine sevk edildi. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler