YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis, biber gazını bu kez de yılana sıktı!
Kayseri’de otomobiline 2 metrelik yılanın girdiğini söyleyen sürücünün imdadına koşan polis ekipleri, yılanı otomobilden çıkarabilmek için biber gazı kullandı.
Polis, biber gazını bu kez de yılana sıktı!
22 Mayıs 2013 / 14:51 Güncelleme: 22 Mayıs 2013 / 16:08

Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Oymaağaç Mahallesi’nde Mehmet Akdeniz’in 155 ve 110’u arayarak otomobiline yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir yılanın girdiğini söyleyerek yardım istediği öğrenildi.

Mehmet Akdeniz’in yardım talebi sonrasında polis ekipleri ve itfaiye ekipleri Oymaağaç’ta park halinde bulunan arabada yılanı aramaya başladı. İtfaiye ekiplerinin su sıkması, polis ekiplerinin ise biber gazı kullanmasına rağmen otomobilin içinde olduğu söylenen yılan bir türlü çıkmadı.

Otomobilin bagajında, motor bölümünde ve alt kısımlarda arama yapılmasına rağmen yılan bir türlü bulunamadı.

Yapılan aramaların sonuç vermemesi sonrasında polis ekipleri ve itfaiye ekipleri olay yerinden ayrılırken, Mehmet Akdeniz ise yılanın girdiğini gördüğünü söyleyerek otomobiline binmedi.

İHA

YILANA BİBER GAZINDA FLAŞ GELİŞME
 // YILAN-İŞ
İçişleri Bakanlığı, kamuoyundan gelen yoğun baskı üzerine, Yılan Y.A ya biber gazıyla müdahele eden polisler hakkında araştırma başlattı. Olayla ilgili 4 polis memuru ve 1 emniyet amiri olmak üzere 5 kamu görevlisi ihtiyati tedbir nedeni ile açığa alınmıştır. Söz konusu olayla ilgili Muhalefet meclise soru önergesi vermek için imza toplamaya başladı. olay dünya basınındada geniş yankı buldu. İtfaiyeciler için de soruşturma açma ihtimalinin olduğunu kamuoyuna duyurmak isteriz. Saygılar....
22 Mayıs 2013 Çarşamba 20:17
15:47
 // Yılanız! Haklıyız! Susturulamayız!
Polisin yılana karşı uyguladığı şiddeti protesto ediyorum. Hepimiz Yılanız!
YILAN SEN in yaptığı açıklama böyle değil. ''Görgü tanıkları, yılanın demokratik hakkı olan, gösteri ve eylem hakkı engellenmiştir. Söz konusu yılan, motorlu araçların doğaya vermiş olduğu tahribat ve kirletmeyi engellemek kastıyla bu eylemi gerçekleştirmiştir. Adı geçen yılan Y.A (27) aslen afrika doğumludur. Bu nedenle ayrıca, biber gazı sıkan bu polislerin, ayrımcılık suçu işlediği, yılan Y.A nın itfaiyenin sulu şiddetine maruz kaldığı gözler önündedir'' dedi. Yılan ifadesi alımak üzere karakola götürüldü. Ardından savcılık tarafından serbest bırakıldı. Dolan Haber Ajansı...
22 Mayıs 2013 15:47
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler