YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis aracına saldırı girişimi iddiası
Polis aracına saldırı girişimi iddiası
02 Kasım 2012 23:04
Osmaniye'de, zırhlı polis aracına yönelik saldırı girişiminde bulunulduğu ihbarı üzerine ekipler bölgede arama yaptı.

İsmet Avşar, güney çevre yolunda otomobiliyle seyir halindeyken, karşı yönden gelen zırhlı polis aracına yönelik Amanos Dağları eteklerinden ateş açıldığını gördüğünü belirterek, polise ihbarda bulundu.
 
İhbar üzerine bölgeye Terörle Mücadele, Asayiş ve Özel Harekat şube müdürlüklerine bağlı polisler ile jandarma ekipleri sevk edildi. Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı'ndan da sinyal kesici jammer cihazı getirildi.
 
Çevredeki vatandaşların da ''Alev topu''nun bir evinin bahçesine düştüğünü söylemesi üzerine yolun alt kısmında bulunan portakal bahçelerinde arama yapıldı ancak herhangi bir bulguya rastlanamadı.
 
İsmet Avşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Arabamla çevre yolundan gidiyordum. Dağda önce bir ateş yandı. Arkasından bir patlama geldi. Alev topu o anda karşı yönden gelen zırhlı polis aracının 10 metre kadar arkasına düştü. Işık, dağ tarafından yandı ve arkasından patlama sesi duyuldu. Patlama sesi oldukça şiddetliydi. Aracın arkasından ateş edilir mi diye kaygıya kapıldım. Hemen 155'i arayarak polise haber verdim'' dedi.
 
Osmaniye Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren de olay yerine gelerek incelemelerde bulunurken, ekiplerin yarın bölgede yeniden arama yapacakları bildirildi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler