YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis ağır yaralandı
Polis ağır yaralandı
08 Ağustos 2010 15:00
Başbakan Erdoğan'ın ziyareti öncesi İzmir'de üzücü kaza... Sabıkalı sürücü yine sahnede.

İzmir'de partisi tarafından düzenlenen mitinge katılacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçeceği güzergahta trafik akışını sağlamak için görevlendirilen motosikletli trafik polisi Murat Ayan, ters yöne giren araca çarparak kanlar içinde yerde kaldı. Meslektaşlarının yardımıyla hastaneye kaldırılan genç polis memurunun yaşam mücadelesi verdiğini duyan meslektaşlar hastaneye akın etti. 

Edinilen bilgiye göre Gazi Osmanpaşa Bulvarı ile Fevzipaşa Bulvarı'nın kesiştiği Çankaya kavşağında motorsikletle trafiğin akışını denetleyen polis memuru Murat Ayan'ın kullandığı motosiklete Şenol Ç.'nin kullandığı otomobil çarptı. Çarpmanın etkisi ile yere düşen polis memuruna ilk müdahale çevreden yetişen vatandaşlar tarafından yapıldı. 112 Acil Servis ambulansı ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İlk müdahaleyi yapan doktorlar, polis memurunun durumunun ciddi olduğunu açıkladı. 
 
  TERS YÖNE GİRDİ 

Polis memuru Murat Ayan'a çarpan sürücü Şenol Ç.'nin 375 gün önce Çeşme Otoban gişelerinde ölümlü bir kazaya neden olduğu ve serbest kaldığı öğrenildi. İzmir'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçeceği güzergahta trafik akışını düzenlemek için görevlendirilen polis memuru Murat Ayan, yol üzerindeki araçların trafiği sıkıştırmaması için motosikletiyle denetleme yapıyordu. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan polis memuru Murat Ayan'a yapılan ilk müdahaleden sonra kan ihtiyacı duyuldu. Polis telsizinden anonsların yapılmasından hemen sonra hastaneye çok sayıda polis kan vermek için geldi. Çok kan kaybeden polis memurunun sağlık durumunun ciddiyetini koruğu belirtilirken, kazayı öğrenen İzmir'li AK Parti'li yöneticileri büyük üzüntü duydu. Ters yöne girerek polis memununun yaralanmasına neden olan 35 SC 008 plakalı aracın sürücüsü Şenol Ç., olaydan sonra gözaltına alındı. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler