YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK operasyonunda 11 tutuklama
PKK operasyonunda 11 tutuklama
25 Ocak 2010 11:34
21 Ocak'ta Doğu Beyazıt'ta düzenlen operasyonda gözaltına alınan 36 kişiden 11'i, terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle tutuklandı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi Cumhuriyet Savcılığınca, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 36 kişiden 11'i, terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Doğubayazıt Cumhuriyet Savcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 1 yıldır yürütülen teknik takip sonucunda, Doğubayazıt ile İstanbul, Van, Ankara, Ağrı ve Diyadin ilçesinde 21 Ocakta operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında Doğubayazıt'ta 17, diğer illerde ise 19 kişi gözaltına alındı. Doğubayazıt nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilen 36 kişinin, İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen bu kişilerden A.B., F.S, N.C., H.C., V.K., A.E., H.K., S.E., K.E., A.H. ile M.Y., terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

25 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler