YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK önce öldürdü sonra üzerine bomba bağladı
PKK önce öldürdü sonra üzerine bomba bağladı
08 Ekim 2012 17:21
Hatay'da terörsitler tarafından öldürüldükten sonra üzerine bomba imha edilen çobanın cesedi bulundu.

Amanos dağlarındaki Dokuzarmutlu Yaylası'nda PKK'lı teröristlerce öldürüldükten sonra üzerine bomba bağlanan çobanın cenazesi 5 gün sonra indirildi. 
 
4 Ekim Perşembe günü, Kırıkhan ilçesine bağlı Balarmudu Köyü Dokuzarmutlu Yaylası'na hayvanlarını otlatmak üzere giden ve bir daha dönmeyen Hasan Dal’ın cenazesi ertesi gün yakınlarınca hayvan otlattığı alanda ölü olarak bulunmuş, Hasan Dal’ın üzerinde bombayı gören yakınları durumu jandarmaya bildirmişti.
 
Güzelce Köyü'nde çıkan çatışmada 2, daha önce de 1 kayıp veren PKK’lıların güvenlik güçlerine yönelik pusu kurduğu bilgi üzerine çobanın cesedi günlerce yayladan indirilemedi.
 
Dün akşam Hasan Dal’ın cesedinin bulunduğu mevkiye köylülerle birlikte giden bomba imha uzmanları Hasan Dal’ın üzerindeki bombayı imha etti. Çobanın cesedi köylüler tarafından yayladan indirildi. Balarmudu Köyü'ne getirilen çobanın cesedi, İskenderun Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Savcılık kontrolü sonrası çobanın cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek.

İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler