YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pişman olan aile şimdi de kızlarını geri almak ist
Pişman olan aile şimdi de kızlarını geri almak ist
Pişman olan aile şimdi de kızlarını geri almak ist
07 Ağustos 2008 / 08:45 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Denizli'de hurdacılık yaparak geçimini sağlamaya çalışan aile, kira ve bakkal borçlarını ödemek için 8 aylık kızları İrem'i bin 500 YTL karşılığında başka bir aileye verdi. Pişman olan aile şimdi de kızlarını geri almak istiyor


Denizli Sevindik Mahallesi 2305. Sokak'ta oturan 5 çocuk sahibi Armağan ve Saadet çiftçi, maddi olarak zor durumda kaldıklarını bu nedenle 8 aylık kızlarını bin 500 YTL karşılığında bir aileye verdiklerini belirtti. Baba Armağan Göker, kızlarının sağlık durumundan endişe duyduklarını söyledi.


ANNE: ÇOK PİŞMANIM


Ev kirası, bakkal ve çeşitli yerlere borçlarını ödeyemediği gerekçesiyle çocuğu evlatlık verdiklerini ifade eden Armağan Göker, “11 Haziran günü İrem 8 aylıkken verdik. Buradan aldığımız bin 500 YTL'yi de borçlarımıza vermiş bulunduk. Geçimimizi hurdacılık yaparak sağlamaya çalışıyorum.


İmkanım olsa bu bin 500 YTL'yi öder, çocuğumu geri alırım” diye konuştu. Anne Saadet Göker de kızları İrem'i para karşılığı evlatlık vermek için eşiyle birlikte karar verdiklerini söyledi.


Duydukları pişmanlığı dile getiren anne, “Gecem gündüzüm belirsiz, hiç bir şey yiyemiyor, içemiyorum. Sürekli çocuğumu düşünüyorum. İyi bakarız temiz bakarız dediler ama bilemiyorum. Çocuk hasta, öksürüğü var, 'iyileştirdik' dediler. İlacını aldılar mı, almadılar mı bilmiyorum. Sağlık ocağından ebelerimiz arıyor, 'kızınızın aşıları, kontrolleri vardı' diye, götürmemişler. Çocuğa bakılmıyor galiba. Bu kararı vermek çok zordu ama ne yapayım. Çocuğumu göremiyorum, isyan ettim, aklım sürekli çocuğumda” diye konuştu.


15 yaşındaki ağabey Ali ise ailesinin zor durumda kalmasından dolayı kız kardeşini evlatlık verdiklerini belirterek, “Diğer aile İrem'i aldıkları zaman 'gösteririz' demişti. 'Hem siz gelirsiniz hem biz geliriz' demişlerdi ama onlar gelmiyor biz de oraya gitmiyoruz. Kardeşimi bize göstermiyorlar. Kardeşimi bize göstersinler. Gelsinler veya bizim oraya gitmemize izin versinler. Onu çok seviyorum. Yine bize gelsin” dedi.


BİR YIL İÇİNDE GERİ ALINABİLİR


Bu arada, konuyu takip eden avukatlık bürosundan alınan bilgiye göre, ailelerin İrem Göker'i “evlat edinme için rıza beyanı” dilekçesi imzalayarak verdikleri bildirildi. Bu süreçte 1 yıl içerisinde ailenin çocuğu geri alabileceği, bu durumun 1 yılı aşması halinde evlatlık edinen aileye evlatlık davası açma hakkı doğacağı ve ardından iade işlemlerinin yapılamayacağı öğrenildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler