YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Pişman değilim'' cevabını verdi
''Pişman değilim'' cevabını verdi
''Pişman değilim'' cevabını verdi
25 Mart 2008 / 20:51 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Dün Profesör annenin kızı tarafından kesilerek öldürülmesinden sonra benzer bir cinayette Konya'da yaşandı. Boğazı ve kolları kesik halde bulunan kadının katili kızı çıktı.


Konya'da bir kadın, kızı tarafından boğazı ve kolları kesilerek öldürüldü. Görgü tanıkları kadının kafasının gövdesinden ayrılmış halde bir kutu içinde bulunduğunu bildirdi.


Merkez Selçuklu ilçesi Kılıçarslan Mahallesi Telafi Sokak Muradiye Sitesi B Blok No 4'teki apartmanın 7. katında yaşayan Sebahat Gülbeyaz (51), kızı Benal S. (33) ile henüz öğrenilemeyen bir nedenle tartıştı. Çıkan kavgada Benal S, annesini, boğazından keserek öldürdü.


Anne Sebahat Gülbeyaz'ın alt kattaki bir dairede düzenlenen güne gelmemesi üzerine komşularının şüphelenerek durumu polise haber verdiği, çilingirle kapıyı açıp içeri giren polislerin, başı gövdesinden ayrılmış annenin cesedi ve yanında bekleyen kızıyla karşılaştığı öğrenildi. Kızının annesini, boğazı dışında bileklerinden de kestiği ve üzerini bezle örttüğü bildirildi.


Gözaltına alınan Benal S, Konya Numune Hastanesine getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Benal S. Çıkışta ''pişman mısın'' diye soran gazetecilere, ''Pişman değilim'' cevabını verdi. 10 yıl önce anne ve babası ayrılan ve annesinin yanında yaşayan Benal S'nin psikolojik sorunları olduğu, sakinleştirici hap kullandığı öğrenildi.


Polislerle birlikte eve giren apartmanın kapıcısı Ömer Boztepe, gördüklerini şöyle anlattı: ''Annenin cesedi karyola ile dolabın arasında duruyordu ve başı yoktu. Sebahat hanımın başını bir kenarda duran kutunun içinde buldular. Ayrıca kadının elleri ve bilekleri de bıçakla kesilerek vücudundan ayrılmıştı. Benal S. odada gülüyordu, dengesini yitirmiş gibiydi. Benal S'nin psikolojik sorunları olduğunu ve ilaç kullandığını, tedavi olmak için Ankara'ya gittiğini biliyorum.''


Kapıcının anlattığı bilgileri doğrulayan Cinayet Büro Amirliği ekiplerinde görevli polisler, manzara karşısında kendilerinin de şok olduklarını söylediler.


Gözaltındaki Benal S'nin cinayetle ilgili konuşmadığı öğrenildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler