YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Piknik faciası: 2 ölü
Piknik faciası: 2 ölü
11 Temmuz 2010 18:45
Adıyaman'da kum ocağının dere yatağında yapılan piknik faciayla sonuçlandı; iki kişi boğuldu, bir kişi son anda kurtuldu.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman'dan Göksu Çayı çimento fabrikası yakınında bulunan kum ocağı dere yatağına piknik yapmak için giden ailenin pikniği ölümle sonuçlandı. Dere kenarında piknik yapan aileden Mehmet Durgun (16) ve Ali Burak Çağatay (16) serinlemek için suya girdi.  

Kum ocağı dere yatağı olmasına rağmen hiçbir uyarı levhasının olmaması üzerine serinlemek için durgun suyu seçen gençler, yüzerken derinliğin artması üzerine panik yaptılar. Bunun üzerine Ali Rıza Durgun (44), suda bulunan oğlu Mehmet Durgun ve oğlunun arkadaşı Ali Burak Çağatay'ı kurtarmak için elbiseleri ile suya atladı. 

Su içersinde çırpınan iki gençten Mehmet Durgun kendisini kıyıya çıkarmayı başarırken, Ali Rıza Durgun ve Ali Burak Çağatay, suyun derinliklerine batarak boğuldu. Ailenin diğer fertleri olay sonrası sinir krizleri geçirirken, kum ocağında çalışanlar ilk olarak olay yerine geldi. 

112 sağlık ekipleri ve jandarmaya haber veren kum ocağı çalışanları aileyi sakinleştirmeye çalıştı. Olay yerine gelen ambulans sudan çıkarılan Mehmet Durgun'u Adıyaman Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü kurtarma ekipleri kısa süre sonra olay yerine geldi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri içersinde dalgıçlar olmasına rağmen elbiseleri olmadığı için, suya dalamadılar. Cenaze yakınları görevlilere dalgıçların geç kalmasından dolayı tepki gösterdi. 

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nden dalgıçlar olay yerine çağırıldı. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık beklemenin ardından olay yerine gelen dalgıçlar boğulan şahısları çıkarmak için özel kıyafetlerini giydi. 

Boğulan şahısların tam olarak su yüzeyinden yerlerini göstermesi için ilk olarak Ali Rıza Durgun'un eşi çağırıldı. Fakat tam olarak boğulmanın olduğu yeri bilmediği için 6 yaşındaki Emre Durgun'u görevliler çağırdı. 

Altı yaşındaki Emre, hiçbir şeyin bilencinde olmadan, görevlilerin yanına gelerek babası ve ağabeyinin arkadaşının boğulduğu bölgeyi gösterdi. Dalgıçlara yeri gösteren küçük Emre daha sonra jandarma tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. 

Dalgıç ekipleri yaklaşık yarım saatlik bir aramanın sonunda her iki cesede de ulaştı. Cenazeler ambulanslarla Adıyaman Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler