YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Pes" dedirten kazalar...
Antalya'da MOBESE'lerin kaydettiği görüntülerde yolda ne kadar dikkatsiz yürüdüğümüzü gözler önüne seriyor.
"Pes" dedirten kazalar...
15 Mart 2011 / 13:22 Güncelleme: 15 Mart 2011 / 13:36

Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kent Güvenlik Sistemi (mobese) kameraları tarafından kaydedilen kazalarla ilgili görüntüler basına dağıtıldı.

Sürücü ve yayaların kurallara uymaması sonucu meydana gelen ilginç kazalar yayınlanan görüntülerle gözler önüne serildi. Özellikle kurallara uyarak kırmızı ışıkta bekleyen motosiklet sürücüsünün başına gelenler içleri burktu. Görüntüde kırmızı ışıkta iki araç arasında bekleyen motosikletin arkasında duran otomobile bir aracın çarpması ve motosiklet sürücüsünün araçların arasında sıkışması yer alıyor.

Antalya'daki mobese kameraları tarafından saniye saniye kaydedilen görüntülerde sürücü ve yayaların hataları gözler önüne seriliyor. Kırmızı ışık ihlalleri, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu meydana gelen kazalar görüntülere yansıyor. Trafik kurallarına uymayan ve aşırı hızlı giden araç sürücülerinin kazalara davetiye çıkardığı gözlenirken  yayaların dalgınlığı dikkatleri çekiyor. Görüntüler direksiyon başına geçen sürücüleri, bir kez daha düşünmeye davet ediyor. Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşları bilgilendirmek amacıyla dağıtılan görüntüler herkesin izleyipte ders alacağı nitelikte.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler