YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pes dedirten kazalar
Karaman'da Mobese kameralarına takılan kazalar insanı dehşete düşürecek cinsten....İşte insanı hayretler içerisinde bırakan o kaza anları...
Pes dedirten kazalar
26 Mart 2010 / 11:37 Güncelleme: 26 Mart 2010 / 12:58

Karaman'da sürücülerin bir anlık dikkatsizliğinden kaynaklanan kazalar, Mobese kameralarınca saniye saniye görüntülendi.  

Karaman'da, Yeni Sanayi, Turgut Özal, Üniversite Yolu, İmam Hatip Lisesi, İsmet Paşa, Valilik, Nizamiye ile Belediye kavşak ve caddelerinde meydana gelen trafik kazaları, Mobese kameralarına yansıdı. Yeni Sanayi Kavşağı'nda akşam saatlerinde motosikletin otomobil ile çarpması sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği kaza da saniye saniye görüntülendi. Kavşakta motosikletin otomobile çarpmasıyla birlikte motosiklet sürücüsü ile arkasında yolcu olarak bulunan şahıs, otomobilin üzerinden havalanarak yere düştü. Kazadan sonra yanmaya başlayan motosiklet çevreden gelen vatandaşlarca yangın söndürme tüpüyle söndürülürken, yaralılar hemen Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Motosiklette yolcu olarak bulunan şahıs tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. İmam Hatip Lisesi önünde ise yine motosikletin otomobil ile çarpışması sonucu motosiklet sürücüsü yaklaşık kaza yerinden 50 metre ileriye fırladı. Mobese Merkezi'nin kameralarınca son 1 yıl içerisinde kaydedilen 13 kaza görüntüsüne göre, kazaların tamamının kavşaklarda meydana geldiği belirtildi. Kazaların, sürücülerin karşı tarafın geçiş üstünlüğü kuralına uymadığı ya da kavşaklara kontrolsüz giriş yapması nedeniyle meydana geldiği kaydedildi. Kazalarda, sürücülerin saniyelik zaman dilimindeki kuralları çiğnemesinin büyük rol oynadığı görüldü. Kazalara büyük oranda motosikletler karışırken, Karaman'da trafiğe kayıtlı 57 bin motorlu aracın bulunduğu ve 21 bininin motosiklet olduğu öğrenildi.

İHA

kaosun görüntüleri
 // mehmet göcer
Bir insan veya ülke bir seyi yapamayabilir,ama bunu böyle baştan sagma yapip da insanlarin mal ve can kayıplarına sebeb olmak yerine bu işi kim iyi yapiyorsa ona yaptırmak veya onun gibi yapmak daha dogru olmaz mı?...
28 Mart 2010 21:53
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler