YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pedal pedal Van Gölü
Pedal pedal Van Gölü
13 Haziran 2010 21:14
Van Gölü'ndeki kirliliğe dikkat çekmek için 5 günde gölü turladılar

Bitlis'te Van Gölü çevresindeki kirliliğe dikkat çekmek amacıyla bu yıl birincisi düzenlenen "Pedal Pedal Van Gölü Bisiklet Turu' tamamlandı.

Bitlis El-Aman Hanı önünde başlayan ve 5 günde Van Gölü'nün çevresini dolaşan bisikletçiler Tatvan'da kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Toplam 33 kişiden oluşan bisikletçi gurubu, Bitlis'in, Ahlat, Adilcevaz ve Van ile ilçeleri Erciş, Edremit ve Gevaş'ın ardından Tatvan'a ulaştılar. İlçenin girişinde Türk Bayrağı ve davulu-zurna ile karşılanan bisikletçileri, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz ve Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Babacan'ın da katıldığı kalabalık tarafından halk oyunları gösterileriyle karşılandılar.   

  ARTIK 'HELLO' YOK, 'MERHABA' VAR 

 Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi ise "Bu organizasyona başlarken, 15-65 yaş arasındaki bu sporu hiç yapmamış arkadaşlarla yola çıktık. Endişelerimiz vardı. Belki başaramayacağımızı söylentileri vardı. Ancak ekip olarak başardık. Gittiğimiz her yere Bitlis'in selamını götürdük. Bitlislilerin güzelliklerini bir nebze olsun yaşatmaya çalıştık. Yolda çocuklar 'Hello' diyorlardı. Sanki sadece bisiklet sporunu yabancılar yapar gibi. Ama artık bundan sonra çocuklar 'Merhaba' diyecekler. Biz bunu da sağladığımız için mutluyuz. Biz sevgi ve kardeşlik programı başlattık. Ümit ediyoruz ki bunda başarılı olmuşuzdur" dedi.  İHA


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler