YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Parmaklarını oynatabiliyor
Antalya'da trafik kazasında hayatını kaybeden Fatih Demirel'in iki kolunun başarıyla nakledildiği Cihan Topal, parmaklarını oynatmaya başladı.
Parmaklarını oynatabiliyor
01 Kasım 2010 / 16:30 Güncelleme: 01 Kasım 2010 / 22:48

Türkiye'nin ilk çift kol nakli yapılan Cihan Topal'ın (28), Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ndeki tedavileri devam ediyor. Başarılı bir ameliyatın ardından 37 gündür tedavisi devam eden Topal, hastane bahçesinde eşi Fatma Topal ile birlikte dolaşmaya başladı.
       

Hastanede bahçesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Topal'ın oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Kol naklinin ardından, "Dünyaya yeniden gelmiş gibiyim. Abdest alıp namaz kılmak istiyorum. Elimde olsa doğum tarihimi ameliyat olduğum günle değiştirmek istiyorum' dedi.

Trafik kazasında hayatını kaybeden Fatih Demirel'in ailesiyle de biraraya geldiğini belirten Topal, kol nakli kararının alındığında ailenin yanında olduğunu, ve bunun zor bir an olduğunu kaydetti. "Çocuklarının elleri bende yaşayacak. Onlar artık benim de ailem." diyen Topal, hastaneden çıktıktan sonra bağış yapan aileyi ziyaret etmek istediğini söyledi.
 

Cihan Topal'ın fizik tedavisini yapan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında görevli Uzman Fizyoterapist Kadriye Tombak da, yaklaşık 20 gündür fizik tedavisinin devam ettiğini söyledi. Tedavinin gelinen aşamasında Topal'ın parmaklarında küçük hareketler başladığını ifade eden Tombak, "En çok baş ve küçük parmakta hareket başladı. Parmaklarını hareket ettirmeye başladı. Hastanın kesin tedavisin tamamlanması için süreç veremiyoruz. Bir program çerçevesinde bir buçuk yıl devam edecek." diye konuştu. CHA

BAŞLIK VE İÇERİK
 // HACI
namaz mevzuunu merak ettim.hani nerde haberin içeriği......
01 Kasım 2010 19:01
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler