YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Park kavgası kanlı bitti
Park kavgası kanlı bitti
30 Ekim 2011 15:48
Fatih'te baba ile oğulun tüp bayii önüne çektiği araçlarının çizilmesiyle başlayan tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi sonucu 4 kişi yaralandı.

Fatih'te araç park etme nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2'si kardeş 4 kişi yaralandı. Çevre sakinleri sopalarla başlayan kavgaya müdahale eden polislerin silah kullanılmasına engel olamadığını iddia etti.

Silahlı kavga, Nevbahar Mahallesi Darüşşifa Sokak 25 numara önünde meydana geldi.
İddiaya göre, 16 FM 398 plakalı aracını kapalı olan tüp bayii önüne park eden, baba-oğul geldiklerinde araçlarının çizildiğini fark etti. İsimleri öğrenilemeyen baba-oğul tüpçü dükkanındaki Ali Hasbayram'a aracı kimin çizdiğini sordu. Hasbayram'ın "Neden aracınızı dükkanın önüne park ettiniz?" cevabını vermesi üzerine tartışma çıktı.

Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgaya Ali Hasbayram'ın kardeşi Murat Hasbayram ve komşuları Taner Toğlu'da karıştı. Kavgada oğlunun kaşının yarıldığını gören baba, belindeki silahı çıkartarak üç kişiyi çeşitli yerlerinden yaraladı.
Çevre sakinleri boğuşma şeklinde devam eden kavgaya müdahale eden polis ekiplerinin silah kullanılmasına engel olamadığı iddia etti.

Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Görgü tanıkları kavganın park yüzünden çıktığını sopalar ve bıçakların kullanıldığı kavgada daha sona silahında kullanıldığını belirtti. Olayda silah kullanan baba ile kaşından yaralanan oğlu da gözaltına alındı.

Yaralılardan Ali Hasbayram'ın durumunun ağır olduğu diğer yaralıların ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Olay yerinde 11 adet boş kovan bulunurken, polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler