YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Parfüm sıktı, 144 kişi rahatsızlandı
Parfüm sıktı, 144 kişi rahatsızlandı
30 Temmuz 2009 13:59
"Olur mu öyle şey?" demeyin! Banka çalışanının sıktığı parfüm yüzünden 144 kişi rahatsızlandı!

Bir bankanın çağrı merkezinde çalışan birinin sıktığı parfüm yüzünden 144 kişi rahatsızlandı, 34 kişi tedavi için hastaneye kaldırıldı.


İLK BAŞTA KABORMONOKSİT VE TOKSİK GAZLARDAN ŞÜPHELENİLDİ

ABD'nin Texas eyaletine bağlı Fort Worth'ta bulunan Bank of America adlı bankanın çağrı merkezinde meydana gelen olayda, itfaiye yetkililerinin önce karbonmonoksit veya diğer toksik gazlardan şüphelendiğini, ancak daha sonra insanların, bankada çalışan bir kişinin sıktığı parfüm nedeniyle rahatsızlandıklarının ortaya çıktığını belirtti.


12 AMBULANS GELDİ

MedStar ambulans şirketi sözcüsü Lara Kohl olay nedeniyle 34 kişinin, baş dönmesi ve nefes alamama gibi şikayetlerle 12 ambulansla hastaneye sevk edildiğini, 110 kişinin ise ayakta tedavi edildiğini söyledi.

Fort Worth itfaiye teşkilatından Teğmen Kent Worley, olayın, çağrı merkezi çalışanlarından birinin parfüm sıkmasının ardından binadaki 2 kişide baş dönmesi görülmesinden sonra büyüdüğünü belirtti.

Worley, çağrı merkezindeki diğer görevlilerin, benzer semptomları bulunan kişilerin binadan çıkması için anons yapılmasının ardından rahatsızlandığını kaydetti.

Olayı soruşturan görevliler ne tip bir parfümün buna neden olduğunun henüz bilinmediğini bildirdi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler