YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Paket' operasyonunda 21 gözaltı
'Paket' operasyonunda 21 gözaltı
04 Şubat 2011 17:32
Denizli polisinin düzenlediği 'Paket' adlı operasyonda 184 hırsızlık olayına karıştıkları iddiasıyla 21 kişi gözaltına alındı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen ''Paket'' adlı hırsızlık operasyonuyla Afyon, Burdur ve Denizli illerinde toplam 184 hırsızlık olayına karıştıkları iddiasıyla 3'ü çocuk, 21 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 2008 yılından bu yana meydana gelen hırsızlık olaylarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Denizli'nin yanı sıra Afyon ve Burdur ilerinde de çok sayıda hırsızlık olayına karışan bir grubun izine ulaştı.

Grup üyelerini tespit ederek 6 ay boyunca takibe alan polis, şüphelilerin kullandığı 30 ev ve iş yerine düzenlediği eş zamanlı operasyonla, üç ilde toplam 184 hırsızlık olayına karıştıkları iddiasıyla aralarında ''Paşa'' lakaplı grup lideri olduğu ileri sürülen M.B'nin de (28) bulunduğu 3'ü çocuk, toplam 21 kişiyi gözaltına aldı.

Operasyon düzenlenen ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, çok sayıda çalıntı motosiklet, bisiklet, dizüstü bilgisayar ve LCD televizyon ele geçirildi.

Suç örgütünün çaldıkları bisiklet ve motosikletleri, ''Paşa'' lakaplı M.B'nin motosiklet tamirhanesinde parçaladığı ileri sürüldü.

Gözaltına alınan zanlılar, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

DOLAR İŞARETLİ DÖVMELERİ VAR

Bu arada  ''Paşa'' lakaplı M.B'nin, suç örgütüne dahil ettiği çocuklara zorla hırsızlık yaptırdığı ve ''Akşama kim daha çok mal getirirse onu lider ilan edeceğim'' diyerek yarışma düzenlediği ileri sürüldü.

Gözaltına alınan zanlıların 8'inin kollarında dolar işareti dövmesi bulunduğu dikkati çekerken, zanlıların ifadelerinde dövmelerin anlamını ''Zenginden çalıp, kendimiz yeriz'' şeklinde ifade ettikleri öğrenildi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler