YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özgecan yasası Meclis'te
Özgecan yasası Meclis'te
07 Temmuz 2015 13:08
Kadına şiddete yönelik caydırıcı cezaların yer aldığı ve "Özgecan yasası" olarak bilinen teklif Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

Kadına şiddete yönelik caydırıcı cezaların yer aldığı ve "Özgecan yasası" olarak bilinen teklif Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

1 milyondan fazla imza toplandı

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, kamuoyunda 'Özgecan yasası' olarak bilinen kanun teklifini, 1 milyondan fazla kişinin imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sundu.

Tahrik indirimi uygulanabilir

Teklif, Türk Ceza Kanunu'nun cinsel saldırı suçlarını düzenleyen 102. maddesindeki, 'iyi hal ve haksız tahrik' indirimlerinin kaldırılmasını öngörüyor. Yedekçi'nin teklifinde; cezaların caydırıcılığının artırılması, cinsel istismarda 'şikayet' ve 18 yaşından küçük çocukların evlendirilmesinde 'rıza' kavramının tamamen ortadan kaldırılması da var.

Gene Yanlış-2
 // adem kul
Bir de bu kadın derneklerinin bir tanesi bile Özgecana rahmet dilemedi. tek yaptıkları gösteri sloganlarla erkeklere kin kusmak. zaten onların ömür boyu yapmak istedikleri de bu. bu durumlar onlara fırsat çıkarıyor. niye bu cinayetlerin bitmesini istesinler ki. halbuki cinsiyet ayrımı yapmadan bu mesele hallolur. unutmadan "Pornoma Dokunma" yürüyüşü yapanlar gene bu zihniyetti.ne yazık ki dunyalığı isteyen kadınlar bu feministlere uyuyor. Allah kadın-erkeklerımızı bu fitne lerden korusun....
07 Temmuz 2015 Salı 16:04
Gene Yanlış
 // adem kul
kadın milletvekilleri bu meseleyi cezaları artırarak bitireceklerini sanıyorlar. cinsel istismarda şikayeti ortadan kaldırırsanız bu sefer kadınlar erkekleri rüşvet isteyerek tehdit etmeye başlarlar. bunun sonucu olarak daha fazla erkek katil olur. bütün erkekler tacizci değildir, bütün kadınların hayat kadını olmadığı gibi. ama bu kanun bütün erkekleri potansiyel tacizci, tecavüzcü yapıyor. bu ahlaksızlığın yayılmasına da sebep. kadın örgütlerininn istediği de bu zaten. Özgecanı kullanıyorlar....
07 Temmuz 2015 Salı 15:57
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler