YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özdilek, skandal takvim için özür diledi
Türkiye'nin en büyük ev tekstil ürünleri satan alışveriş mağazası Özdilek, 2015 takviminde çarşaf giyen kadınların gerici olarak gösterildiği resmi yayınladığı için özür diledi.
Özdilek, skandal takvim için özür diledi
30 Aralık 2014 / 21:41 Güncelleme: 30 Aralık 2014 / 21:45

Bursalı ünlü ev tesktil markası Özdilek tarafından hazırlanan 2015 yılı takvimindeki resimde çarşaf giyen kadınlara hakaret edildi. Takvim üzerindeki 4 çarşaflı kadının demir parmaklıklar arkasında resmedilmesi sosyal medyada büyük tepki çekti.

Tepki topladı

Çok sayıda kullanıcı Özdilek'in inançları gereği çarşaf giyen kadınlara karşı nefret suçu işlediğine dikkat çekti. Takvimdeki resmin Eskişehir'de bir ortaokul 1. sınıf öğrencisi tarafından çizildiği öğrenildi. Twitter üzerinden hızla yayılan takvimin resminde bulunan detaylar, çocuklara yönelik olumsuz algı yönetimi içeriyor.

Özür diledi

"Müşteri varsa biz varız" ilkesi ile hareket ettiğini söyleyen Özdilek, resmi Twitter hesabından skandal takvim için özür içeren bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "Özdilek olarak inançlara ve geleneklere saygı en önemli değerimizdir. Konunun bu şekilde değerlendirilmesini temenni eder, iyi niyetimize rağmen hiçbir art niyetimiz olmaksızın herhangi bir kırgınlığa vesile olmuş isek özür dileriz" denildi.

2-236.jpg

1-522.jpg

Eğitim sistemi bu işte
 // A.SAĞ
Çocuklarımıza verilen eğitim bu demek ki!
Çocukların bilinç altına bunlar yerleştiriliyor.
İnsanların bu dünyadaki en değerli varlığı imanıdır. İmanını koruyarak ölenlere ne mutlu.
Kıyafetle imanın bağlantısını insanlar iyi öğrenmeli - öğretilmeli...
Hepimizin hataları var onları azaltmalıyız..
Gelecek nesiller çok önemli......
31 Aralık 2014 Çarşamba 09:43
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler