YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özal için vefatının 15. yıldönümünde mevlit okutul
Özal için vefatının 15. yıldönümünde mevlit okutul
Özal için vefatının 15. yıldönümünde mevlit okutul
20 Nisan 2008 / 17:10 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal için vefatının 15. yıldönümünde Kocatepe Camii'nde mevlit okutuldu. Cami ve avlusunu dolduran vatandaşlar bir şeyi ber kez daha gösterdi...Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal için vefatının 15. yıldönümünde Kocatepe Camii'nde mevlit okutuldu. Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği'nin düzenlediği ve öğle namazından önce başlayan mevlit yaklaşık 2 saat sürdü.


Mevlide, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut, eski TBMM Başkanı ve AK Parti milletvekili Bülent Arınç, TBMM NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Başkanı Vahit Erdem, eski Sağlık Bakanlarından Halil Şıvgın, eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili Abdülkadir Aksu, eski Devlet Bakanı Eyüp Aşık ile çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlar iki ayrı barikat noktalarından üst aramaları yapıldıktan sonra Kocatepe Camisi'ne alındı. Güvenlik gerekçesiyle emniyetin çeşitli birimlerinde çalışan yaklaşık bin 300 polis görev yaptı.


Arınç, camiye gelişinde yaptığı açıklamada, Özal'ın unutulmadığını belirterek, mevlide ilginin ''Özal'a halkın sevgisinin ve dualarının devam ettiğini gösterdiğini'' söyledi. Arınç, vatandaşların mevlide katılarak, Özal'ın düşüncelerine de katıldıklarını göstermiş olduklarını ifade etti.


Camiye gelişinde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Özal, burada yaptığı açıklamada, Türk halkının kadirşinas olduğunu, yapılan iyilikleri unutmadığını, mevlide katılımın da bunun bir göstergesi olduğunu belirtti.


Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Başkanı Emin Başer de , mevlide katılımın Özal'ın unutulmadığını gösterdiğini belirterek, ''hizmet eden, sevgi dolu, iyi idareci ve uzlaşmacı insanları vatandaşların unutmadığını'' söyledi.


YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler