YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otopark tartışması kanlı bitti
Otopark tartışması kanlı bitti
13 Nisan 2010 21:20
Park yapmaması için uyardı, ayaklarından vuruldu.

Fatih'te bir işhanında çaycı olarak çalışan 32 yaşındaki Burhan Akdemir, hanın önüne otomobilini park eden komşusunu park etmemesi konusunda uyarınca silahlı saldırıya uğradı. Saldırgan, Akdemir'i, her iki bacağından 3 kurşunla vurduktan sonra kaçarken, Akdemir, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kumkapı Tiyatro Caddesi numara 91'de bulunan işhanının yakınlarında işyeri bulunan, soyadı öğrenilemeyen Sait adlı kişi, otomobilini hanın önüne park etti. İş hanının girişindeki çay ocağını işleten Burhan Akdemir, zanlıyı, otomobili hanın önüne park etmemesi konusunda uyarınca, aralarında tartışma çıktı.

Tartışma kavgaya dönüşünce, Said isimli kişi, tabancayla çaycının bacaklarına doğru üç el ateş etti. Çaycı Akdemir, her iki diz kapağına isabet eden kurşunlarla yaralanırken saldırgan kaçtı.

Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri, yerde baygın halde yatan Akdemir'e ilk müdahaleyi yaptıktan sonra yaralı şahsı, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Ameliyata alınan Akmedir'in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Ardından olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. İnceleme yapan asayiş ekipleri çevrede delil topladı.

Said isimli zanlının 6 ay önce de aynı yere aracını park ettiğini ve Akdemir'in ihbarı üzerine zanlının aracına ceza yazıldığını belirten görgü tanıkları, "Polis, zanlının aracına ceza yazdıktan sonra, iki şahıs arasında husumet doğmuş. Aynı kişi bugün de park etmek isteyince, çay ocağı işletmecisi ile aralarında tartışma çıktı. Belindeki silahını çeken zanlı Akdemir'i vurup, olay yerinden kaçtı." diye konuştu. Emniyet güçlerinin, zanlının yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattığı öğrenildi. CİHAN 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler