YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otobüsteki G3 dehşeti kamerada
Mecidiyeköy-Cebeci hattında sefer yapan otobüste yaşanan G3 dehşeti kameralara böyle yansıdı.
Otobüsteki G3 dehşeti kamerada
17 Ocak 2013 / 14:25 Güncelleme: 17 Ocak 2013 / 14:40

Görüntülerde, otobüsün arka koltuğunda hiçbir şeyden habersiz yolculuk yapan Şükrü Akpınar’ın G3 mermisi ile vurulma anı ve yaşanan panik yer alıyor. 

Metris Cezaevi’nin bitişiğindeki askeri kışladan ateşlendiği iddia edilen G3 tüfeğine ait kurşun geçtiğimiz günlerde Mecidiyeköy-Cebeci arası yolcu taşıyan halk otobüsüne isabet etmiş, kurşunun sıyırdığı Akpınar, olaydan sonra Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı.

Yaşanan olayın ardından otobüsteki G3 mermisi dehşetinin güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Yaklaşık 30 yolcunun bulunduğu halk otobüsündeki olay 13:05:55’te meydana geliyor. G3 mermisinin otobüse isabet etmesinden önce uykudan uyanan Şükrü Akpınar’ın kurşun sol kulağının hemen üst kısmından geçiyor. Kurşunun sıyırıp geçtiği Akpınar’ın daha sonra bayılarak bulunduğu koltuğa yığılıyor. Bu sırada otobüste bulunan diğer vatandaşlarında telaşa kapıldığı görülürken, bir kadın ise kucağında bulunan küçük çocuğunu sarılarak korumaya çalışıyor. Daha sonra yolculardan bir bölümü hemen yaralanan Akpınar’ın yardımına koşarken, bir bölümü ise o sırada karşı yönden geçen bir ambulansı durdurarak Akpınar’ın hastaneye götürülmesini sağlıyor.

İHA

 

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler