YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otobüs dehşet saçtı
Otobüs dehşet saçtı
18 Şubat 2010 10:12
İzmir'de freni patlayan otobüs 3 katlı binaya daldı. Olayda 9 kişi yaralandı

İzmir'de akşam saatlerinde freni boşalan belediye otobüsü Bayraklı'da 3 katlı bir ahşap binaya çarptı. Kazada can kaybı yaşanmazken 9 kişinin yaralandığı bildirildi.   

Edinilen bilgiye göre kaza bugün akşam saatlerinde Bayraklı Fuat Edip Baskı mahallesinde meydana geldi.  Osman Yener yönetimindeki 35 DPP 56 Cengizhan - Yeşilyurt seferini yapan İZELMAN'a bağlı belediye otobüsü 1609 ve 1611 sokaklarının kesiştiği kavşakta freni boşalarak Ekbel Beyaz'a ait olduğu bildirilen 3 katlı ahşap binaya çarparak durabildi. İtfaiye ekiplerinin çalışmaları neticesinde otobüs bina içinde çıkarıldı.Tarihi binada ikamet eden kişi ya da kişilerin olmaması büyük bir faciayı önlerken, kazada herhangi bir can kaybı yaşanmadı. 9 kişinin yaralandığı kazada, yaralıların Tepecik Sosyal Sigortalar Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi. 

BAŞKAN KARABAĞ BÖLGEDE İNCELEMERDE BULUNDU  

Kazayı haber alan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve Bayraklı İlçe Kaymakamı Kaan Peker ile Bayraklı İlçe Emniyet Müdürü incelemelerde bulunmak üzere bölgeye intikal etti. Başkan Karabağ yaptığı açıklamada bölgede 2007 yılında tekrar bir kaza yaşandığını hatırlatarak: "hiç kimsenin oturmadığı bu binada göreve geldiğimizde olumsuz bir durum yaşanmaması sebebiyle binanın etrafına korumalık yaptık. Eğer binayı korula altına almasaydık çok dana kötü olabilirdi. Bu üzücü bir manzara elbet. Ancak can kaybı olmaması bizler için büyük sevinç. Göreve geldiğimizden bu yana kentsel dönüşüm projesini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Proje kapsamında inşallah çalışmalarımız da netice verecektir" açıklamasında bulundu. 

Fuat Edip Baskı Mahallesi Muhtarı Necdet Süvarioğulları ise yaptığı açıklamada yetkilileri bir an önce göreve davet ederek kavşağın düz bir zemin haline getirilmesini talep etti.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler