YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otobüs bileti telaşı başladı
Bayram için otobüs bileti telaşı başladı
Otobüs bileti telaşı başladı
10 Kasım 2009 / 23:56 Güncelleme: 10 Kasım 2009 / 23:57

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) 9. Bölge Başkanı Ramazan Ilgan, Kurban Bayramında seyahat etmeyi planlayanların, otobüs biletlerinin yüzde 70'ini şimdiden satın aldığını söyledi.

Ilgan, otobüs firmalarının 26 Kasım ve 30 Kasım tarihleri arasındaki bayram biletlerini satışa çıkarmaya başlamalarının ardından otogarlarda yoğunluk yaşanmaya başladığını söyledi.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana gibi büyükşehirlerde yaşayan ve bayram tatilini memleketlerinde geçirmek isteyenlerin otobüs firmalarına başvurarak bilet talebinde bulunduklarını belirten Ilgan, ''Başvuruların yoğunluğu nedeniyle bayram biletlerinin yüzde 70'i şimdiden satıldı'' dedi.

Ilgan, vatandaşlardan, biletlerini herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için gidiş-dönüş olarak almalarını tavsiye ederek, yoğunluğa göre firmaların bayram öncesi ek seferler koyabileceklerini kaydetti.

Ilgan, güvenli yolculuk için biletlerin, mahalle aralarından korsan şekilde kaldırılan firmalar yerine, taşıma yetki belgeleri olanlardan alınmasını istedi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler