YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Örnek aile hem üzgün hem sevinçli
Örnek aile hem üzgün hem sevinçli
20 Ekim 2010 17:03
Organları bağışlanan küçük Gurbet’in annesi Mesude Yavuz: Hem ciğerimiz yanıyor, hem de sevinçliyiz

Şırnak'ın İdil ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrası beyin kanaması geçirerek tedavi gördüğü Cizre Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen küçük Gurbet'in evinde acı ve sevinç bir arada yaşanıyor. Anne Mesude Yavuz, "Biz bir yandan mutluyuz, bir yandan da üzgünüz." dedi.
 

İdil'de minik Gurbet Yavuz için taziye çadırı kuruldu. Acılı aile çocuklarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken, Gurbet'in organları ile hayat bulanan ailelerin telefonları ile teselli buluyor. Acılar içerisinde olan ve 5 çocuk sahibi olan Mesude Yavuz, "Bizim hem canımız yanıyor hem de sevinçliyiz. Çünkü bir yandan kızımız öldü diğer yandan 4 kişiyi kurtardıklarını söylediler."diye konuştu.
   

"Kızıma ait organların nakillerinin yapıldığı hasta yakınlarının aileleri bu sabah bizi arayarak memnuniyetlerini dile getirdiler." diyen Mesude Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Allah o çocukların ömürlerini uzatsın. Allah o organları onlara derman yapsın. Allah onlardan razı olsun. Bizim hem ciğerimiz yanıyor hem de sevinçliyiz. Çünkü bir tarafta kızımızı kaybettik üzgünüz. Diğer yandan kızımızın organları ile 4 kişi hayata döndü ve bu bizi çok sevindirdi. Allah'a çok şükürler olsun. Bu elimdeki küçük bebek o ölen kızımın baktığı bebektir. İkiz olan 2 tane çocuğum var. Birisine ben bakıyordum birisine o bakıyordu."
   

Son kez ameliyatta kızını öpen ve sarılan baba Şükrü Yavuz, "Sanki kızımız yaşıyor gibi, o organları alan kişilerde bizim kızımız sayılır. O çocuklar kurtulduktan sonra sanki benim kızım kurtuldu."diyerek duygularını ifade etti.
   

Baba Yavuz, "Doktor bana 'beyni gitmiş çaresi artık yok. Allah'ın işidir ama mutlaka bu çocuk ölecek. Bu organları bağışlarsan çok hayırlı olacak. Belki birkaç çocuk kurtulur' dedi. Allah için ben de dedim nasıl olsa bu kız gitti. Başkası böyle acılar çekmesin diye organlarını bağışladık. Herkese örnek olsun. Belki bir arkadaşın başına böyle bir şey gelirse o da benim gibi yapsın. Onun için bölge halkımızdan böyle şeyler istiyoruz." diye konuştu. CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler