YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Organları 6 kişiye hayat verecek
Organları 6 kişiye hayat verecek
27 Ocak 2010 16:51
Talihsiz gencin kavga sırasında boğazı kırık şişeyle kesilmiş ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti

Denizli'de kavga sırasında, kırık şişeyle boğazı kesilerek yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen gencin organları bağışlandı.

Denizli Devlet Hastanesi Cerrahi Yoğun Bakım Servisinde 10 gündür tedavi gören Erdal Kaya'nın (17) beyin ölümünün gerçekleştiğini tespit eden hastane yöntemi, organ bağışı konusunda aileyle görüşme yaptı.

Kaya ailesinin organ nakline izin vermesi üzerine Ege ve Dokuz Eylül üniversitelerinden iki ayrı ekip, organları almak üzere Denizli'ye geldi.

Kaya'nın kalbi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören bir hastaya nakledilirken, böbrekleri Gazi ve Akdeniz üniversitelerinde tedavi gören hastalara nakledilmek üzere Ankara ve Antalya'ya gönderildi.

Kaya'dan alınan karaciğer ve iki adet iliak damar da 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi gören üç hastanın sağlına kavuşmasını sağlayacak.

Denizli'nin Esentepe Mahallesi pazar yerinde 10 gün önce Kaya ve kuzeni Adnan Kaya'nın, önceden husumetli olduğu İ.D (18) ve İ.B (18) ile karşılaşmaları sonucu çıkan kavgada Erdal Kaya'nın boğazının kırık şişe ile kesilmesi sonucu ağır yaralandığı belirtildi. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler