YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Onun için seferber oldular
Yavru kedi Oltu çayı'nda mahsur kaldı... Kedinin imadına itfaiye yetişti. Küçük kediyi kurtamak için seferber olan itfaiye kediyi sudan işte böyle çıkardı!
Onun için seferber oldular
11 Eylül 2010 / 12:40 Güncelleme: 11 Eylül 2010 / 12:43

Erzurum'un Oltu ilçesinde Oltu Çayının ortasında kaya üzerinde saatlerce mahsur kalan yavru kedi itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Oltu ilçe merkezinden geçen Oltu Çayında dün akşam saatlerinde mahsur kalan yavru kedi, vatandaşlar tarafından fark edildi. Kaya üzerinde mahsur kalan ve 'miyav' sesiyle adeta yardım isteyen kedinin imdadına vatandaşların haber vermesi üzerine Oltu Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri yetişti. İtfaiye Amiri Tunay Kul, akıntıya aldırış etmeden suya girerek kaya üzerinde mahsur kalan kediyi kurtardı. Daha sonra kıyıya çıkarılan kedi, kısa bir süre şok yaşayarak ıslanan tüylerini yalayarak kurutmaya çalıştı. Bir süre sonra kendisine gelen yavru kedi, sokaklara salıverildi.
Vatandaşlar kediyi kurtaran itfaiye ekiplerine teşekkür etti.

İtfaiye Amiri Tunay Kul, "Kedi muhtemel akıntıya kapılmış. Daha sonra da kaya parçası üzerine çıkabilmiş. Orada mahsur kalmış. Biz itfaiyeciler bazen yangınların yanı sıra bu tür olaylara da müdahale ediyoruz. Yavru kediyi kurtarmaktan yani bir can kurtarmaktan mutluyuz" dedi. (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler