YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Onlara koruyucu aile olun
Sokaklar sahipsiz hayvanlarla dolu. Bazıları daha şanslı ki barınaklarda yaşıyor. Onlara sıcacık bir dost eli uzatmak için siz de bu barınakları ziyaret edin...
Onlara koruyucu aile olun
17 Ağustos 2010 / 16:56 Güncelleme: 17 Ağustos 2010 / 16:56

Türkiye'nin en büyük hayvan hastanesinin sahibi olan Konak Belediyesi bir ilke imza attı. Hayvan Hastanesi yepyeni bir uygulamayla kapılarını hayvanseverlere  açtı.

Veteriner hekimlerin ve çocuk psikologlarının  önerisiyle, Konak Belediyesi Veteriner Hizmetleri Merkezi'nde Hayvansever Aile uygulaması başlatıldı. 
 

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, uygulamanın hayvanseverler tarafından olumlu karşılandığını söyledi.Tartan, İzmirlileri bu kampanyaya katılmaya davet ederek, "Çocuğunuza hayvan sevgisi aşılamak istiyorsunuz, ama ne kedi ne de köpek besleyecek olanağınız yok. Dileyen aileler barınaktaki hayvanlardan birinin bakımını üstlenebilecek.  Aile fertleri bakımını üstlendiği kedi ya da köpeğin beslenme ve bakımına eşlik edebilecek, sevgisini paylaşacak. Aileler diledikleri zaman hastaneye gelip çocuklarıyla birlikte hayvanları sevecek, kucaklayacak, çocuklara hayvan sevgisi aşılanacak" dedi.

Başkan Tartan, ayrıca hayvanseverlerin diledikleri takdirde aşıları ve bakımları yapılmış kedi ve köpekleri gönül rahatlığı ile sahiplenebileceklerini ve evlerinde konuk edebileceklerini söyledi. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler