YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Onlar tıp dünyasında bir ilke imza atan iki kardeş
Onlar tıp dünyasında bir ilke imza atan iki kardeş
Onlar tıp dünyasında bir ilke imza atan iki kardeş
13 Ocak 2009 / 14:34 Güncelleme: 13 Ocak 2009 / 00:00

Onlar tıp dünyasında bir ilke imza atan iki kardeş. Amerikalı Abigail ve Brittany Hensel isimli genç kızlar, tek bedende iki kişi olarak yaşama tutunuyor. 18. yaşgünlerini kutlayan genç kızların şimdi tek bir isteği var: Evlenmek.


Bundan 18 yıl önce 1990 yılının Mart ayında dünyaya gelen Hensel kardeşler, tek bedende iki kişi doğdu.Disefal hastalığı olarak bilinen bu durumdaki insanların 10 yaşını aşanının dünyada sadece ve sadece dört kişi olduğu belirtilirken onlar bir ilki başardı.18. yaşgünlerin kutlayan ikizler, her geçen gün tıp dünyasını şaşırtmaya devam ediyor.
İki kalp, iki akciğer, iki omurga, iki mide, iki safra kesesi ve üç böbrekleri olan kardeşlerin bir göğüs kafesi, bir sindirim sistemi ve yine bir adet idrar yolu var.


MUCİZE KARDEŞLER
Sağdakinin ismi Abligail, bedenin sol tarafındaki ise Britanny.Onlar hayata öyle tutunuyorlar ki yapamayacakları şey yok gibi!Tek vücut olup ehliyet bile alan kardeşlerin şimdiki hayali evlenmek.


Piyano çalabilen, yüzen ve hatta bisiklet bile kullanabilen ikizlerin sağlık durumunda da herhangi bir sıkıntı yok.


Şimdiye kadar hiç erkek arkadaşları olmayan kardeşler, bir gün evlenmek istiyor.Evlilikten korkmadıklarını dile getiren Britanny ve Abligail, mucize kardeşler olarak anılıyor.


(YAŞAM/GAZETEPORT)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler