YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Önce boğmaya çalıştı sonrada...
Önce boğmaya çalıştı sonrada...
25 Şubat 2013 22:11
Adana’da bir kişi, adres sorma bahanesiyle evine gittiği kadını iple boğmaya çalıştı. Saldırgan daha sonra, yanında bulunan bıçakla kadını başından ve boynundan yaraladı.

Olay, merkez Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Ersel A (26), adres sorma bahanesiyle evde kızı ile birlikte tek yaşayan Nimet Erol’un 2. kattaki evine geldi. Adresi tarif eden Erol, daha sonra kapıyı kapattı. Aradan 15 dakika geçtikten sonra Ersel A, tekrar Erol’un evine geldi. Ersel A, kapıyı açan kadının üzerine atladı. Neye uğradığını anlamayan Nimet Erol, çığlık atarak yardım istedi. Eline geçirdiği iple kadını boğmaya çalışan Ersel A, Erol’un çığlık atmaya devam etmesi üzerine yanında bulunan bıçağı çıkartarak kadını başından ve boynundan yaraladı. Erol’un yardım çığlıklarını duyan komşuları durumu polise bildirirken, Ersel A. evin kapısında süren boğuşmanın ardından kaçtı. İhbar üzerine bölgede araştırma yapan polis ekipleri olaydan 20 dakika sonra eli ve yüzü kanlar içinde olan Ersel A.'yı Ziyapaşa Mahallesi muhtarlığı yakınında yakalandı. Kadını boğmaya çalışan ve bıçakla yaralayan A, Bağlar Polis Merkezi’ne götürüldü. Kadın ise Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Nimet Erol’un ambulanstan indirildiği sırada sedyenin ayağı kapandı. Sedyeyi tutan hemşire yere düşerken Erol, kemerinin takılı olması sayesinde kazayı ucuz atlattı. Ambulansın bugün alındığı ve ilk defa göreve çıktığı öğrenildi.

Bu arada polis merkezinde ifadesi alınan zanlı, Erol’u yaraladığını itiraf etti. Erol ile cinsel ilişkiye girdiğini iddia eden A, olayların para konusunda anlaşamamaları yüzünden çıktığını öne sürdü.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler