YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Lütfü Mete kalp krizi geçirdi
Ömer Lütfü Mete kalp krizi geçirdi
Ömer Lütfü Mete kalp krizi geçirdi
30 Temmuz 2008 / 15:13 Güncelleme: 30 Temmuz 2008 / 00:00


Sakarya'nın Karasu ilçesinde geçirdiği kriz sonucu kalbi duran ve doktorların müdahalesiyle kalbi tekrar çalıştırılan gazeteci- yazar Ömer Lütfü Mete, İstanbul'daki Dr. Siyami Ersek Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.


Sakarya'nın Kocaali ilçesine bağlı Caferiye köyündeki yazlığında bir süredir ailesiyle birlikte tatil yapan Ömer Lütfi Mete, yüksek tansiyon şikayeti nedeniyle Karasu ilçe Devlet Hastanesi'ne gitmek üzere yola çıktı. Hastaneye girişte geçirdiği kriz sonucu kalbi duran Mete, doktorların müdahalesiyle tekrar hayata döndürüldü. Durumu 'kritik' olan Mete, ambulansla Adapazarı'ndaki Yenikent Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.


Bir süre yoğun bakım ünitesinde tutulan Mete, tam donanımlı 112 ambulansıyla Dr. Siyami Ersek Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Mete'nin eşi Leyla Mete'de eşinin sevk edildiği ambulansa bindi. Leyla Mete ambulansta gözyaşlarını tutamadı.


Sakarya Yeniket Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Fevzi Katıöz, CİHAN muhabirine yaptığı açıklamada, durumu kritik olan Mete'nin yaşam destek ünitesine bağlı şekilde İstanbul'daki hastaneye sevk edildiğini söyledi. Mete'nin beyninde kalbin durmasına bağlı minumum düzeyde hasar oluştuğunu kaydeden Katıöz, "Hasta Karasu Devlet Hastanesi'ne getirilirken yolda kalbi aniden durmuş. Hastanede yapılan erken müdahaleyle kalp tekrar çalıştırılmış. Daha sonra bizim hastaneye sevk edildi. Kendisini yoğun bakım servisinde yaşam destek ünitesine bağladık. Hastanın beyninde kalbin durmasına bağlı olarak minumumda olsa hasar olduğu gözüküyor. Hastayı kardiyoloji uzmanıyla birlikte Siyami Ersek Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk ettik. Orada anjio olacak. Gerekirse ameliyata alınacak." diye konuştu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler