YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölümlü kaza otobüs kamerasında
Maltepe’de 5 Ocak 2013 günü halk otobüsüyle otomobilin çarpışması sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği feci kazanın, otobüsteki güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildiği belirlendi.
Ölümlü kaza otobüs kamerasında
14 Şubat 2013 / 11:29 Güncelleme: 14 Şubat 2013 / 11:33

 

D-100 Karayolu İstanbul istikametinde meydana gelen kazada, içerisinde annesi Akgül Kalender ile kız kardeşi Sevim Yıldız’ın bulunduğu Suna Parlar yönetimindeki 34 ED 8144 plakalı otomobil bilinmeyen bir nedenle savrulmaya başladı.
 
Kontrolden çıkan otomobil orta şeritte yan durdu. Bu sırada aynı şeritten ilerleyen ve Kurtköy-Kadıköy seferini yapan Sinan Kılıç 34 PD 334 plakalı özel halk otobüsü aniden duran otomobile hızla çarptı. Kazada Sevim Yıldız hayatını kaybederken anne Akgül Kalender ve kızı Suna Parlar ise ağır yaralandı. Halk otobüsünde bulunan güvenlik kamerası tarafından da an ve an kaydedilen kaza görüntülerinde, halk otobüsü D-100 Karayolu Cevizli durağından yolcu aldıktan sonra hareket ediyor.
 
Bu sırada Parlar yönetimindeki otomobil de Cevizli köprüsünden D-100 Karayolu’na katılarak otobüsün önünden aynı istikamette ilerlemeye devam ediyor. Ancak kısa süre sonra Parlar yönetimindeki otomobil yalpalamaya başladıktan sonra kontrolünü kaybederek halk otobüsünün ilerlediği şeritte yan pozisyonda duruyor. Bir anda önünde duran otomobili fark edemeyen otobüs sürücüsü de otomobile hızla çarpıyor. Çarpmanın etkisiyle otobüsün ön camı kırılırken müşterilerin de bağırışları duyuluyor.
 
Özel halk otobüsünün bağlı bulunduğu şirketin yönetim kurulu başkanı Mehmet Cemal Soydaş, sanılanın aksine görüntülerde halk otobüsü sürücüsünün kazada hiçbir kusurunun olmadığının görüldüğünü söyledi. İETT Genel Müdürlüğü denetiminde görev yaptıklarını belirten Soydaş, bazı kişi ve çevrelerin kendilerini olumsuzluklarla isnat ettiklerini söyleyerek bu olumsuzlukları kabul etmediğini ifade etti. Otobüslerin ve sürücülerin kontrolleri ile müşterilerin rahat ve güvenli seyahat edebilmeleri konusunda büyük gayret sarf ettiklerini kaydeden Soydaş, bunun için kendilerine bağlı bulunan 175 adet halk otobüsünün tamamına kamera sistemi kurduklarını söyledi.
 
Kamera sisteminin kurulmasından sonra birçok olumsuzluğun sonlandığını da kaydeden Soydaş, bu sistemin özellikle suçluların yakalanmasında da büyük faydasının olduğunu söyleyerek emniyet yetkililerine verdikleri görüntüler ile çok sayıda suçlunun yakalanması konusunda yardımcı olduklarını belirtti.

İşte o anlar:

Trafik ve direksiyon usta öğreticisi.
 // Yusuf Cirit
Otomobil spin atmadan önce dengeyi kaybediyor. zigzag çiziyor. otobüs şoförü bu durumu farkedip(en azından) ayağını gazdan çekmeliydi. arabaya vurmamak için en küçük bir sürat düşürme girişiminde bulunmadı. yavaş çarpsaydı hiç değilse belki ölüm olmazdı. lütfen dikkat....
14 Şubat 2013 12:07
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler