YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölüm, Melek'i okul yolunda yakaladı
Ölüm, Melek'i okul yolunda yakaladı
Ölüm, Melek'i okul yolunda yakaladı
17 Mayıs 2008 / 08:58 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


İstanbul Gaziosmanpaşa'da, park halindeyken hareket eden kamyonetin altında kalan Lise 1. sınıf öğrencisi Melek Elibol (15) feci şekilde can verdi. Beraber yürüdüğü sınıf arkadaşı ise şans eseri kurtuldu.


Küçükköy Kız Meslek Lisesi 1. sınıf öğrencileri Melek Elibolu (15) ile sınıf arkadaşı Rabia Avcı (15), Küçükköy'deki Hacısalih Efendi Caddesi ile Cengiz Topel Caddesi'nin kesiştiği noktadaki parkta bulunan çay bahçesinde kahvaltı yaptı. Daha sonra okula gitmek için çay bahçesinden çıkan öğrenciler, yolun karşısına geçmek istediler.


KAMYONET REFÜJE ÇARPARAK DURABİLDİ


Bu sırada Hacısalih Efendi Caddesi'ndeki bir markete ekmek bırakan park halindeki 34 BS 7484 plakalı kamyonet, içinde sürücüsünün bulunmadığı bir anda hareket etmeye başladı.


Yokuş olan caddeden aşağı kontrolsüz bir şekilde ilerleyen kamyonet, çevredeki bazı araçlara hasar verdi. Bu esnada bir aracı da yaklaşık 50 metre sürükleyen kamyonet, yolun karşısına geçmek isteyen Melek Elibolu ve Rabia Avcı'ya çarptı. Önce Raiba Avcı'ya çarpan kamyonet, Melek Elibolu'nu altına alarak Cengiz Topel Caddesi'ne doğru ilerlemeye başladı. Kamyonet, caddenin ortasındaki refüje çarparak durdu.


EL FRENİ ÇEKMEMİŞ


Olayda, kamyonetin altında sürüklendiği için vücudu parçalanan Elibolu olay yerinde can verdi. Ölen Elibolu'nun cenazesi, Özel Bilgi Hastanesi morgunu kaldırıldı. Bacağında sıyrıklar oluşan Avcı ise kaldırıldığı Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi.


Olayı duyarak hastaneye gelen Melek Elibolu'nun annesi Sevinç ve babası Bünyamettin Elibolu ile bazı yakınları fenalık geçirdi. El frenini çekilmeden park edildiği öne sürülen kamyonetin şoförü Evren Güneş (27) ise olayın ardından gözaltına alınarak Küçükköy Polis Merkezi'ne götürüldü.


Ben şimdi kiminle okula gideceğim


Yaşadıklarını göz yaşları içinde anlatan Rabia Avcı, 'Her sabah beraber okula gidiyorduk. Çay bahçesinde beraber kahvaltı yaptık. Sonra okula gitmek için çıktık. O sırada yukarıdan gelen kamyon önce bana çarptı. Ardından Melek'i altına aldı. Beni hastaneye kaldırdılar. Gerisini hatırlamıyorum. Bugün beraber fotoğraf çektirecektik' dedi.(AKŞAM)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler