YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölmeden selası verip mezarını hazırladılar
Ölmeden selası verip mezarını hazırladılar
09 Ekim 2012 19:31
İstanbul'da ilhinç bir olay yaşandı. Hastanede kalbi duran Hüseyin Akpolat'ın öldüğünü sanan yakınları, köyde selasını verip mezar yerini hazırlattı.

İstanbul'da bir hastanede tedavi gören ve durumu ağır olan 3 çocuk babası Akbolat'ın kalbi durdu. Akpolat, doktorların müdahalesiyle yeniden hayata döndürüldü. Bu arada doktorların Akpolat'ın kalbinin durduğunu söylemesi üzerine yakınları, defin hazırlıklarına başladı.
Akbolat'ın Sakarya'nın Pamukova ilçesi Kemaliye köyünde yaşayan kayınbiraderi Mehmet Mayhoş'u arayan yakınları, ölüm haberini vererek mezar yeri hazırlanmasını istedi.

Haber üzerine köy camisinde Akpolat için sela verildi. Mezar yeri belirlenip defin hazırlıkları yapılırken Akpolat'ın yakınları Mayhoş'u arayarak eniştesinin yaşadığı haberini verdi. Gelen haberin ardından köy camisinden Akpolat'ın yaşadığı duyuruldu. Sabah selası verilen Akpolat'ın yaşadığını duyan köylüler, büyük şaşkınlık yaşadı.

CHA

Yaşananların herkesi şaşırttığını söyleyen Mayhoş; "Bize öldüğü haberi geldi. Muhtar ve imamla görüştüm. Ona göre hazırlandık. Selasını verdik.  Mezar yerini ayarladık. Kazılmadan mezar tahtalarını yapmaya başladık. Yaparken telefon geldi. Yaşadığını öğrendik. Kalbi durmuş. Doktorlar müdahale edince kalp yeniden çalışmış. Canlandı haberi gelince cenaze hazırlıklarını iptal ettik. Köylü şaşırdı. Kolay kolay olan bir şey değil" diye konuştu.

Köylülerden Osman Demir ise sabah verilen seleda Mehmet Mayhoş'un eniştesinin vefat ettiğini öğrendiklerini kaydederek; "Öğle vakti "cenaze canlandı. Defin işleri iptal edildi" diye anons yapıldı. Şaşırdım tabi ki. Nasıl olur? Ölü adam nasıl canlandı? diye şaşırdım" dedi.

Öte yandan yakınları Akpolat'ın durumunun ciddi olduğunu söylediler.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler