YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öldürülen piskopos için ayin
Öldürülen piskopos için ayin
03 Haziran 2010 23:57
İskenderun Katalolik Kilisesi'nde Padovese için ayin düzenlendi

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bıçaklanarak öldürülen Anadolu Kiliseleri Episkoposu Luigi Padovese için ayin düzenlendi. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ayin öncesi kiliseyi ziyaret ederek taziyelerini iletti.  
 

Pedovese'nin öldürülmesinin ardından Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakamı Cemil Aksak ve Hatay il Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Katolik kilisesini ziyaret ederek kilise yönetimine taziyelerini ilettiler. Yaşanan olaydan dolayı üzüntülü olduklarını belirten Vali Lekesiz üzerlerine düşen her göreve ve yardıma hazır olduklarını söyledi. Kilise yönetimi ise üzüntülü olduklarını ve cenaze işlemleri için beklemede olduklarını söyleyerek Vali Lekesiz'e teşekkür ettiler. Kilise cemaatinden İlyas Gülenay, Vali Lekesiz'e cinayetin psikolojik bir nedenle işlendiği iddiasını mantıklı bulmadıklarını ve cinayetin iyi araştırılması gerektiğini söyledi. Yıllardır Pedevose'ye sadakatla hizmet eden bir kişinin bir anda çıldırıp canice bir cinayet işlemesinin akıllarda soru işareti bıraktığını belirten Gülenay, "Cinayet iyi araştırılsın" dedi. Vali Lekesiz, kiliseden ayrılırken kilisenin gönderinde flama yarıya indirildi.    
 

Katolik Kilisesi'nde düzenlenen ayine Adana Katolik Kilisesi Pederi Fransua Dondu, Mersin Pederi Roberto Ferrari ve Antakya Katolik Kilisesi Pederi Domonico Bertogli katıldı.
 

Padovese'nin herkesi sevdiğini ifade eden Dondu, ''Ancak o bizden çok tanrıyı seviyordu. Şimdi ona kavuştu'' diye konuştu. Törende bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Nuri Küpeli isimli bir vatandaş fenalık geçirerek hastaneye kaldırıldı. 
 

Anadolu Kiliseleri Episkoposu Luigi Padovese'yi boğazını keserek öldüren Murat Altun'un kiliseden emekli babası Ferhat Altun'un, İskenderun polisi tarafından bilgisine başvurulmak üzere gözaltına alındığı öğrenildi. Altun ailesinin Cumhuriyet mahallesindeki evinde şaşkınlık içerisinde bekleyen aile fertleri ve komşuları Murat Altun'un böyle bir cinayeti işlemesine anlam veremediklerini söylediler. İHA

Episkopos Luigi Padovese
 // Pelin
Episkopos Luigi Padovese, hem ulkemiz icin hemde insanlik icin bir degerdi. Turkiyeyi cok seviyordu. Her zaman insanlik icin ve baris icin calismaktaydi. Cok sevdigi ALLAH`in yanina gitti.
Allah`a olduren icin affedilmesi icin dua ediyorum....
04 Haziran 2010 14:26
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler