YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okumadan plan yapmayın!
Marmara Bölgesi'nde yaşayanlar dikkat! Yarından itibaren şiddetli yağmur etkili olacak. Hava sıcaklıkları da 4-5 derece azalacak.
Okumadan plan yapmayın!
17 Mayıs 2012 / 22:05 Güncelleme: 17 Mayıs 2012 / 22:00

 

Yarın Marmara bölgesinde kuvvetli yağış etkili olacak. Akdeniz'den gelen ılık havayla, kuzeyden gelen serin havanın karşılaşması sonucu, yurdun büyük bölümününde görülecek yağış, yaşamı olumsuz etkileyebilecek şiddette olabilir.

Su baskını ve sel riski olan kesimler, başta Malkara, Şarköy, Ayvacık, Keşan, Ayvalık, Ezine olmak üzere Edirne geneli, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale. İstanbul'un da bazı ilçelerinde özellikle Silivri taraflarında, öğleden sonra yağmur etkisini artırabilir.

Bu bölgelerin dışında, Bursa, İzmir'in kuzeyi, Edremit çevrelerinde de şiddetli yağmur riski var.

FIRTINA UYARISI
Yağmur tüm Ege'de de etkisini gösterecek. Cuma günü İzmir, Aydın arasında, cumartesi İstanbul'da dahil olmak üzere Marmara bölgesinde aniden fartına çıkma olasılığı da var.

Yağışlar hafta sonu, yarınki kadar şiddetli olmasa da, sağanak şeklinde sürecek. Sıcaklık Marmara ve Ege'de 4-5 derece azalacak.

Beş büyük kentin durumu ise şu şekilde;

İstanbul 3 gün yağmurlu, poyraz sert esecek. Kentte sıcaklık yarın 18 derece. Ankara'da yarın akşam ve hafta sonu yağmur var. Sıcaklık 22 derece. İzmir genelinde yarın yağmur kuvvetli ama Aliağa-Bergama tarafına daha şiddetli yağabilir.

İzmirliler yarın ani bir fırtınayla da karşılaşabilirler. Bursa'da metrakareye 70 kg yakın yağış düşebilir. Yağmur Adana'ya da ulaşacak.

Salı gününden itibaren batıda yağışlar kesiliyor ve sıcaklık artacak.

BÖLGELERMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu öğle saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale ile akşam saatlerinden itibaren bölgenin batısının (Edirne, Kırklareli, Tekidağ, Çanakkale) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla Kıyı Ege'nin çok bulutlu akşam saatlerinden itibaren İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sivas çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra doğusu ile Erzincan ve Tunceli çevrelerinin aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde doğusunun çok bulutlu Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler