YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okuma yazma öğrenmeden Kur'an-ı Kerim öğrendi
Okuma yazma öğrenmeden Kur'an-ı Kerim öğrendi
23 Ağustos 2014 11:25
Antalya’da 6 yaşındaki Gülşen Fatime Beyaz, okuma yazma öğrenmeden Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Antalya İl Müftülüğü tarafından Muratpaşa İlçesi Çolakoğlu Kız Kuran Kursu’nda son döneme gelinirken, Yaz Kur'an kurslarına katılan 6 yaşındaki Gülşen Fatime Beyaz ise ailesinden aldığı altyapı ile kısa süre içinde Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Arkadaşları tarafından da ilgiyle takip edilen Gülşen, kursun en sevilen öğrencileri arasında yer alıyor. Ön sırada hocasını dinleyen Gülşen Beyaz’ı bütün arkadaşları örnek alıyor.

Bu yıl okula başlayacak

Bu yıl anaokulunu bitirdiğini ve okula başlayacağını belirten Gülşen Beyaz, "Okuma yazma bilmiyorum. Bu yıl okula başlayacağım. Öğretmenlerimin ve ailemin desteği ile Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendim. İlk başta zorlandım ama yine de öğrendim. Akşamları annem ve babam da çalıştırdı. Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendiğim için çok mutluyum" diye konuştu. Okumayı bilmediğini söyleyen Gülşen, ileride doktor olmak istediğini kaydetti.

Kur'an okumada küçük yaş önerisi

Kurs hocası Gülcan Kaçka ise küçük yaşta Kur'an-ı Kerim öğrenmenin önemini işaret ederek, "Bu dönemde çocuklar okuma yazma bilmiyor. Hafızaları boş olduğu için kavrama yetenekleri daha yüksek oluyor. Biz de ailelerden çocuklarını Kur'an-ı Kerim öğrenilmesi için küçük yaşta kurslara göndermelerini tavsiye ediyoruz. Gülşen'de yetenek de olunca çok daha hızlı ilerleme kaydetti" şeklinde konuştu.

"Kurslarımızın başarılı olduğunu görüyoruz"

Kur'an kurslarındaki dersleri ve öğrencileri yakından takip eden Antalya İl Müftü Yardımcısı Mustafa Aydın da küçük bir öğrencinin Kur'an-ı Kerim okumasına çok sevindiğini ifade ederek, "Gülşen, kuralına göre güzel okuyor. Kurslarımızın başarıya ulaştığını görmek bizi memnun etti. Gülşen, kursta görevli arkadaşımız da desteği ile çok daha iyi okuyor. Okuma yazma bilmemesine rağmen Kur'an-ı Kerim okuması çok güzel" şeklinde konuştu. 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler