YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okulun bahçesi çöktü
Okulun bahçesi çöktü
15 Şubat 2013 22:32
Karabük’te bir okulun bahçesi ve istinat duvarı çöktü.

Karabük 100. Yıl Mahallesi’nde bulunan Yunus Emre İlkokulu ve ortaokulunun bahçesinin yaklaşık 30 metrelik bölümü bir ay önce çöktü. Ö

ğrencilerin zarar görmemesi için şerit çekilerek önlem alınırken, çöken bahçenin yapılması için ihale süreci başlatıldı. Okul bahçesi ve istinat duvarının belediyenin yaptığı yol çalışması sırasında çöktüğü belirtilirken, yıkılan yerin kısa sürede yapılacağı belirtildi.

Karabük İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, “Bu mahallenin bazı yerlerinde zaman zaman kaymalar oluyor. Bu okulun bitişiğinde bulunan eski binada da çökme olmuştu. Okulumuzun yola bakan tarafını yaptırmıştık. Belediyemiz orada bir yol çalışması yaptı. Çalışma sonrası duvarda bir çatlak oluştu, bu çatlağı onarmak için Özel İdare Genel Sekreterimiz ile incelemelerde bulunduk. Maliyetini tespit ettirdik, ihale çalışmaları sürdürülüyor. En kısa sürede duvarın onarımını tamamlayacağız. Duvarın onarımını yaptırdıktan sonra okulun bahçesinde belirli bir bölümde çökme oldu. Bu çökme bu yıl çok yağan yağmur ve kardan dolayı meydana geldi. Duvar onarıldıktan sonra oradaki taşları kaldırıp, toprak dolgu yapılacak. Bu iş yapılıncaya kadar da okul müdürlüğümüze talimat verdik. Okul müdürlüğümüz nöbetçi öğretmenleri uyararak ikaz ettiler. Öğrencilerin çöken tarafa geçmemeleri için şeritle kapattık. Mühendislerimize incelettik okulumuzun kullanılan binasında herhangi bir zarar yok” dedi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler